Dnes je úterý 16. říjen, svátek má Havel,
je Světový den výživy.

Zajímavosti
Menubox
Restbox

10 rad pro dlouhotrvající vztah

přidáno: 28. 04. 2015

Pro pohodový a dlouhotrvající vztah je důležitá celá řada aspektů. Jak některý z nich chybí, lidé citově strádají a vztah upadá. Máme pro Vás 10 tipů po dlouhotrvající vztah.

Telefon partnera je pro Vás tabu.

Nedělejte to, nemá to cenu. Někdy se můžete dočíst něco úplně nevinného, jen si to špatně vyložíte, a neshoda je na světě. Ušetřete se toho. Věřte, že pravdu se dříve či později stejně dozvíte.

Nebuďte spolu Non Stop.

Začátky jsou krásné, a vy se od sebe nemůžete odtrhnout. Ale vztah vydrží pouze tehdy, dáváte-li mu trochu svobody. Jděte si několikrát týdně každý po vlastní ose.

Podporujte se.

Podporujte svého partnera ve všem, co dělá. Zkuste ho podpořit i v případě, že se s jeho názorem nebudete zrovna shodovat. Pokud si za něčím jde, Vaši podporu potřebuje. 

Nedržte ho doma.

Pokud si chce Váš partner vyrazit s kamarády, nemějte připomínky. Neudělá-li to teď, udělá to potají. Samozřejmě chodí-li každý den, už bude chyba jinde.

Konverzujte.

Komunikace je ve vztahu jedním z nejdůležitějších bodů. Vždy každý problém rozeberte, najděte příčinu a následně ji odstraňte. Nevyhýbejte se tomu. Komunikuje i když žádný problém není. Mluvte a mluvte. 

Odložte mobilní telefony.

Dejte si pravidlo, že po dobu strávenou bezprostředně spolu (odpočívání, při jídle, při procházce...), odložíte mobilní telefon stranou. U protějšku časté ťukání na telefonu vzbuzuje nedůvěru.

Holky, nedělejte mu služku.

Je samozřejmostí, že když přijde chlap domu, má uklizeno a navařeno. Ale když to děláte opakovaně, a jednou to nestihnete, hned přichází problém. Takže, všeho s mírou. ,,Nehroťte" to tolik.

Opatrně před jeho kamarády.

Říkejte jen to, co chce slyšet. Nikdy ho jakkoli neshazujte, radši ani vtipně.

V roce neexistují pouze Vánoce a narozeniny.

Dělejte si radost častěji. Kupte při nákupu partnerovi něco, co ho potěší, i když jde pouze o drobnost. Úsměvu na tváři není nikdy dost.

Názor na jeho rodinu si nechte pro sebe.

Pokud je tedy spíše negativní. Chlapi jsou někdy na maminky dost vázaní, a časem by to mohl být problém.

autor článku: Jitka Doubravová