Dnes je pátek 1. prosinec, svátek má Iva,
je Světový den AIDS.

Zajímavosti

Jana Janouchová: Velký výklad pro jednotlivá znamení zvěrokruhu na rok 2022

přidáno: 14. 02. 2022

Jana Janouchová pro nás připravila velký výklad podle zvěrokruhu, ve kterém se zaměřila na lásku a přátelství, rodinu, zdráví, práci, finance a štěstí. Co pro nás tedy rok 2022 přichystal?

Letošní rok 2022 nám slibuje pozitivní změny, vyřešení mnoha problémů z minulosti, rodinné štěstí, více klidu, pocitu bezpečí i lásky. Vše je jen v našich rukou…

Beran

Nyní se nacházíte v nelehké situaci. Staráte se o druhé více než o sebe a zlobíte se. Nehledejte viníka a svou energii věnujte nápravě. Nemusíte vše zvládat sami.

Láska: V první polovině roku se budete cítit nejistí, v oblasti vztahů byste možná měli počkat. V druhé polovině roku je radost a oslava, hojnost citů. To co cítíte budete snadno vyjadřovat.

Rodina: Budete pomáhat někomu z blízkýv v těžkých chvílích, ale dávejte pozor také sami na sebe, vaše síly jsou omezené. Budete muset vyřešit závažný spor. Bude to chtít odvahu, ale také toleranci. Je tu také možnost nového života v nejbližším okolí. Dobavhodná k početí.

Zdraví: V první polovině roku jste citlivější. Pokud cítíte stres, zkuste situaci změnit. Vnímám nepozornost, možné nehody s bolestivými následky. V druhé polovině roku budete stoupat ke hvězdám. Duševní pohoda se projeví pozitivně i vašem zdraví.

Práce: Pokud máte práci, kterou děláte rádi, vše zůstane v rovnováze. Jinak hrozí stagnace. V takovém případě byste možná měli řešit změny, o kterých již déle uvažujete. V druhé polovině roku se vám otevírají nové možnosti. Vše se vyjasní, ale nebude to bez práce.

Štěstí: Pro berany bude letošní rok spíše pozitivní. Začátek roku je trošku nejistý. Jsou tu nějaké obavy. Pokuste se zůstat klidní. Pokud zažíváte útlum, je to jen čas k odpočinku. Vidím štastný zásah osudu, který vás posune dál a otevře nové možnosti. Hodně bude záležet na vás samotných.

Býk

Život je plný zvláštních okamžiků. Zkuste se znovu na vše dívat dětskýma očima. Ponechte si však své zkušenosti, žijte teď a tady.

Láska: V lásce zkuste být diplomatičtější, cesta síly vždy nebývá ta nejsprávnější. Možná byste také měli přehodnotit některé své názory, protože v lásce platí, že když milujete, je pro vás důležité štěstí toho druhého. Někdy je mnoho starostlivosti na překážku.

Rodina: V letošním roce buďte opatrní, hlavně u těch nejbližších. Mohlo by se stát něco, co byste pak napravovali jen velmi těžko. Zvažte, co je pro vás opravdu důležité a co může počkat. Hrozí rozpory. V druhé polovině vidím nové začátky, zde by mohlo dojít i k vyrovnání narušených vztahů.

Zdraví: Pokud máte nějaký dlouhodobější zdravotní problém, najdete nová řešení. Dávejte si pozor hlavně na pohybový aparát, hrozí nějaké bolestivé onemocnění, které vám může omezit pohyb. V druhé polovině roku budete plní síly a energie.

Práce: V pracovní oblasti nemohu říci mnoho, bude se vám dařit vše, na co jen pomyslíte. Není tu žádné omezení. Zvýšení financí i nové možnosti.

Štěstí: Nové cesty přinesou nesnáze, které však budete vnímat pozitivně. Často je zvláštní, že když projdeme kritickými situacemi, uvědomíme si jak je život krásný. I přes některé rozporuplné okamžiky můžete být letos šťastni. Důvod, proč se některé věci dějí, poznáte až ve zpětném pohledu. Věřte, že vše se děje pro vaše dobro.

Blíženci

Pocit hojnosti spočívá ve vyváženosti. To co dáváte i přijímejte. Možná se nemusíte tolik snažit. Pocit napětí pak zmizí a vy se budete cítit lehčeji.

Láska: Máte pocit, že je vše v pořádku. Milujete, jste milováni. Ale je to jen klid před bouří. Dejte si pozor na zklamání a podvody. Netrapte se a nesnažte se situaci ovlivnit.

Rodina: V rodině máte starosti, děje se něco, co nemůžete ovlivnit. Někdo blízký potřebuje vaši pomoc, a to i finanční. V druhé polovině roku se vše vyjasní a vztahy budou tak harmonické, jak to jen půjde.

Zdraví: Hojnost ve všech oblastech. Máte energii i sílu. Můžete hory přenášet. Pokud budete nemocní, vše zvládnete s přehledem. Vše se rychle vyřeší. Více si na své zdraví dávejte pozor v druhé polovině roku. Tady hrozí potíže. Vše bude záležet na vašem duševním rozpoložení.

Práce: V pracovní oblasti se můžete cítit nejistí a při pomyšlení na práci se vaše nálady mění. Jednou je vše v pořádku a pak přicházejí špatné zprávy. Zkuste zachovat klid. Přílišné obavy by vše mohly negativně ovlivnit. V druhé polovině roku bude všechno zase dobré. Nebojte se změn. 

Štěstí: Máte pocit, že musíte za své štěstí bojovat. Ale tím, jak jste zacíleni k jednomu cíli, můžete přehlédnout lepší možnosti. Své štěstí nemůžete ovlivnit, přijde samo, pokud otevřete své srdce. V oblasti financí se bude dařit nečekaně dobře. V závěru roku se budete cítit osaměle.

Rak

V každou chvíli vašeho života reálný svět reaguje na vaše přání a činy. Udělejte první krok a dveře do nového světa se otevřou.

Láska: Máte někoho, koho moc milujete, ale vztahy jsou někdy složité, jste velmi šťastni a pak zase velmi nešťastní. Je to proto, že vaše citlivost je veliká, nikdo nebude lásku cítit tak, jako vy. Více si věřte a vše bude v pořádku. V oblasti lásky buďte moudří.

Rodina: Rodina je pro vás vším. Všechno funguje dobře, ale je to hlavně tím, že vše řídíte. Přenechte zodpovědnost i druhým, uleví se vám. Ostatní potřebují prostor a vás to vyčerpává. Dělejte vše hlavně pro sebe, protože to chcete, ne musíte.

Zdraví: V brzké době vidím návštěvu lékaře. Potrápí vás nějaké onemocnění. Vše nemusí být vyřešeno hned. Ponechte vašemu tělu čas, odpočívejte. V druhé polovině roku by vše mělo být dobré. Nechte si pomoci od ostatních, nejste sami.

Práce: Pokud plánujete něco nového, dveře jsou otevřené, nebude to však jednoduché. V oblasti financí se vám bude dařit. Budete sklízet úrodu, kterou jste zasadili dříve. V druhé polovině roku vše sledujte z povzdálí.

Štěstí: Letošní rok bude složitý. Přináší změny, které možná v první chvíli budete cítit negativně. Netrapte se příliš, pomoc je vždy nablízku, jen ji musíte vidět.

Lev

Jemnost a cit jsou vlastnosti, které otevírají city lidí. Porozumět ostatním se zdá těžké, ale ještě těžší je porozumět sám sobě.

Láska: V lásce jste sebejistí, máte charisma, které přitahuje druhé. Lidé vás milují, ale vy se občas můžete mezi tím vším cítit osaměle. Letošní rok je nakloněn lásce, novým vztahům. Ve stávajících vztazích budete muset něco změnit, buďte pozornější a vše bude v pořádku.

Rodina: V rodině řešíte nějaký problém, máte starosti. Věřte však, že brzy pominou. Musíte něco udělat, vložit energii do oblasti, kterou jste dlouho opomíjeli. Pokud máte děti, sledujte, co se děje kolem nich, budou potřebovat Vaši pomoc.  

Zdraví: Udržte vaši duši v klidu, snažte se udržet rovnováhu. Stůjte pevně na zemi. Možná přijdou zprávy, které přinesou obavy. Bude to zkouška vaší pozornosti a víry. Pokud se necítíte v pořádku, udělejte něco hned a vše bude dobré.

Práce: V pracovní oblasti se vám bude nesmírně dařit, vidím finance, větší příjmy, než výdaje. Dejte pozor na někoho, kdo je v blízkosti a nejde stejnou cestou jako vy.

Štěstí: Lidé zrození ve znamení lva budou mít letos veliké štěstí ve všech oblastech života. Velice dobrý rok. Pokud se snad stane něco nepříjemného, vaše štěstí přispěje k rychlému řešení. Můžete uskutečnit nové myšlenky, prostě vše co vás napadne. Vše přeje novým začátkům.

Panna

Buďte rozhodní, to nejdůležitější, co máte letos pochopit je důvěřovat sobě, tomu, že každou situaci která přijde zvládnete bez přípravy.

Láska: Prožíváte něco krásného a intenzivního. Buďte opatrní, nežeňte se bezhlavě do nových vztahů. Mohli byste být podvedeni. Pro ty, kteří mají dlouhodobý vztah, je šťastné období pro svatby a zasnoubení. Karty ukazují vstup do nového života.

Rodina: Některé rodinné záležitosti nemůžete vyřešit, protože v nich nejste sami. Každý z nás touží po něčem jiném, proto dochází k rozporům. Čekáte, že ti nejbližší stojí při vás, ale i oni mají své chtění. Vydržte a všechno se vrátí do rovnováhy. Víra tomu hodně pomůže.

Zdraví: V první polovině roku budete mít hodně energie, pokud onemocníte, vše se rychle vrátí k normálu. Jen tu vidím problémy v těhotenství, pro ženy. Možná, pokud plánujete miminko, zkuste to odložit o dva měsíce. V závěru roku tu vidím problémy dýchacích cest a zvýšenou citlivost.

Práce: Panna je obecně velice schopná, jemným a citlivým způsobem dokáže uspět tam, kde ostatní selhávají. Letošní rok bude velice významným posunem v kariéře. Možné změny budou jen k lepšímu. Pokud nic nezanedbáte, velice výrazně si polepšíte.

Štěstí: Na začátku roku vidím jakési trápení. Složité vztahové záležitosti. Možná vás trápí delší dobu. Pokud jste v řešení neuspěli, nechte to osudu. Tento rok bude přát všemu novému. V druhé polovině roku zkuste trochu zvolnit. Pokud se vyčerpáte, ani štěstí nic nezmůže.

Váhy

Pokud si nejste právě jistí tím, co chcete, vyčkávejte. Přijde okamžik, kdy budete mít jistotu. Pak do svých činů dejte celé srdce.

Láska: Vyjadřujte své city otevřeně, pokud to nedokážete, budete toho litovat. Vše co je skryté, vyjde najevo. Pokud máte v lásce z minulosti špatné zkušenosti, zkuste je nepřenášet do svých nových vztahů. Ničemu to neprospěje. Láska přeje odvážným.

Rodina: Jste velmi důležití ve své rodině, možná si někdy připadáte jako černé ovce. Ale to, že se lišíte, neznamená, že jste špatní. Vy měníte karmu své rodiny. To je velmi prospěšné. Přijdou změny, můžete pomoci, ale pokud se bude jednat o finanční pomoc, buďte velice opatrní.

Zdraví: Zkuste více ventilovat své emoce, ale vyvarujte se agresivity. Letos vám silné emoční situace mohou velmi uškodit. Pečujte o své srdce, možná zkontrolujte cholesterol. Návštěva lékaře bude nejnutnější v druhé polovině roku. Nic nezanedbejte.

Práce: Možná se v práci trochu trápíte, nic není jako dříve. Pokud máte tento pocit, uvažujte o změně, pokud budete vybírat srdcem, můžete si velice polepšit.

Štěstí: Letos budete citliví. Jste bojovníci uvnitř své duše, navenek to není moc vidět, ale to je dobře, protože druzí vás nedokážou odhadnout a můžou vás i podceňovat. Letošní rok je osudový, přinese posun na vaší duchovní cestě. Štěstí stojí při vás.

Štír

Hojnost přichází. Proměňte své nápady v činy, využijte svou sílu. Mluvte o svých myšlenkách, ujasníte si svou strategii.

Láska: V lásce máte trápení, ukončení některých vztahů, také špatné zkušenosti z minulosti. Možná, že někdy ztrácíte naději, že vás někdo pochopí a budete ve vztahu opravdu šťastni. Letošní rok toto vše může změnit. Jen se kolem sebe dívejte pozorněji. Platí pro nezadané, vidím tu rodinné štěstí. 

Rodina: Vidím tu nějakou rodinnou zátěž, něco, co se přihodilo v dětství a zůstalo schováno ve vaší mysli. Pokud dokážete odpustit, rodinné vztahy se hodně zlepší.

Zdraví: Ve zdraví je karta hojnost. Budete se cítit dobře, nic vás neohrozí. Je tu jen jediné varování, dejte pozor na velkou pracovní zátěž a stres.

Práce: Na začátku roku budete muset vyřešit nějaké těžkosti. Není to nová záležitost. Ale doposud se nedalo nic dělat. Ale teď vás napadne řešení, které všem stranám přinese prospěch. Čeká vás sice náročný, ale velice úspěšný rok.

Štěstí: Na vaší cestě letos svítí slunce. Štěstí stojí při vás. Ale je to tím, co vy sami vyzařujete. Vaše energie bude nezdolná, dosáhnete mnohého. V kritických situacích se vám dostane pomoci.

Střelec

Dávejte radost a lásku. Buďte v pohybu. Nápady proměňte v činy a vše se vám bude vracet z míst, někdy nečekaných. Když bude třeba, bojujte.

Láska: Možná jste ve vztazích trpěli, někdy si vzpomenete. Dívejte se na to jen jako na zkušenost. Milujte, rozdávejte štěstí a radost, bez ohledu na to, co riskujete. Pokud vás někdo letos zklame, prostě jděte dál a neohlížejte se. V druhé polovině roku najdete štěstí ve stávajícím vztahu nebo i v novém. 

Rodina: V rodině je vám dobře, cítíte se bezpečně. Svou rodinu dokážete zabezpečit. Vaše láska znamená i starostlivost. Pokud se přihodí něco nepříjemného, vyřešte to a jděte dále, vše bude v pořádku.

Zdraví: V otázce zdraví vidím kolísání nahoru a dolu. Myslím, že můžete řešit nějaký vleklý zdravotní problém, spíše nepříjemný než nebezpečný. Vše se urovná až koncem roku. Vše záleží na tom, jak dobře dokážete zacházet se svou energií.

Práce: I zde bude vše často jako na houpačce. Přes to se vám bude dařit. Také vidím nějaký láskyplný cit. Zažijete zamilovanost, pravděpodobně jen platonickou, bude to však krásné. Možné jsou zahraniční cesty na místa, která jste dosud nenavštívili.

Štěstí: Výklad pro střelce není až tak pozitivní. Tento rok bude plný zkušeností, ne vždy příjemných. Ale vždy, když už si budete myslet, že se vše zhroutí, přijde štěstí a často se vše vyřeší bez vašeho přičinění. Možná byste se na to mohli spolehnout a být prostě nad věcí.

Kozoroh

Cesta srdce je ta nejkrásnější, po které můžete jít. Když jste na správném místě, srdce se zachvěje. Jste-li moudří, nechte ho občas promluvit.

Láska: V lásce vidím stagnaci, možná jste ve vztahu, který zasáhla krize, možná prožíváte tak trochu ponorku. Ale netrapte se, vše se vyřeší. Váš vztah, pokud je dlouhodobý, vydrží. Zkuste být opatrní, v současné době byste mohli pokazit mnoho věcí. Na jaře přijde čas, kdy si promluvíte a vše bude znovu krásné. Pokud hledáte nový vztah, nevstupujte do něj jen, protože se cítíte osamělí.

Rodina: Rodina je vaší velkou oporou, vy jste její nedílnou součástí. Pokud máte problém, můžete se obrátit na nejbližší bez obav, že by si vše vysvětlili jinak. Vy sami o vše pečujete a vaše vztahy jsou většinou hezké.

Zdraví: V oblasti zdraví buďte opatrní. Pokud máte pocit, že máte něco řešit, neodkládejte to a běžte k lékaři co nejdříve. Vaše energie bude slabší, než je běžné, budete citlivější a náchylnější k nachlazení. Je důležité dělat něco, co máte rádi a co vás naplňuje. V průběhu léta se vám energie postupně začne vracet.

Práce: Pracovně si letos moc nepolepšíte, možná byste mohli pracovat i trochu méně. Jde o vyváženost energií, pracovní nasazení a odměny. Pokud to není v rovnováze, člověk začne cítit nespokojenost. Bojem letos nic moc dobrého nezískáte. Neotevírají se ani nové cesty ke změnám. 

Štěstí: Štěstí nosíte sami v sobě. Víte to, je to zkušenost z minulosti. Vždy vše nakonec dopadlo dobře. Jen jste někdy museli být hodně trpěliví. Možná letos nedosáhnete mnoha věcí, ale je to čas na odpočinek a přemýšlení. Pokud jde o závažné záležitosti, štěstí je s vámi. 

Vodnář

Máte v sobě sílu, ale také mnoho bolesti. To, co držíte v sobě, vám ubližuje. Můžete se opravdu naštvat a vše tak pustit ven. Nemusíte být vždy milí.

Láska: V lásce vás čeká trápení s vaším partnerem, nebude se týkat lásky, spíše pomůžete svému blízkému vyřešit nějako složitou, možná rodinnou záležitost. Budou to náročné dny odměněné větší náklonností a důvěrou. Pro nezadané je větší možnost nalézt partnera v druhé polovině roku.

Rodina: Vidím tu budování něčeho nového. Možná přestavba, možná i stavba domu. Prostě změna standartu ve vašem bydlení. Dejte pozor na úrazy a přetěžování. Ale budete opravdu spokojeni.

Zdraví: Zdraví, dejte pozor na páteř, oblast beder a mezi lopatkami. Hodně odpočívejte, vyvarujte se velké zátěže a vše by mělo být v pořádku. Pečujte o sebe, vyhýbejte se stresu.

Práce: V práci vidím vzestup, nebo povýšení. Může to být dost nečekané. Také tady vidím pracovní nabídku od někoho blízkého. Pokud nejste spokojeni, můžete ji v klidu přijmout. Dávejte pozor na své finance. Vidím větší výdaje než příjmy.

Štěstí: Letos se spoléhejte hlavně na sebe. Vše si budete muset odpracovat, nebo vybojovat. Ale zdá se, že si i přes to tento rok opravdu užijete.

Ryby

Pokud se váš život pohybuje po křivce, jednou nahoru a zase dolů, nezoufejte. To pouze znamená, že žijete naplněný život. Občas zariskujte, strach jen vše brzdí.

Láska: Vidím tu změny, možné svatby, nebo i zasnoubení. Pokud někoho milujete a jste s ním už dlouho, neváhejte a vezměte se. Vztahy, které se vezmou na jaře, vydrží velice dlouho.

Rodina: V rodině vidím nové přírůstky. Možná více než jedno miminko. V nejbližší rodině budou vztahy dobré, ale dejte pozor na vzdálenější příbuzné, do sporů se nemíchejte.

Zdraví: Pečujte o své zdraví, nepřetěžujte se. Také buďte pozorní, hrozí nehody a zranění. Spíše nepříjemné než závažné. Dopřejte si chvíle o samotě, pro udržení rovnováhy je vhodná meditace a hudba.

Práce: Pracovně se u vás nic nemění. Pokud jste spokojeni, zůstanete tam, kde jste. Okolo vás budou probíhat změny, které vás však nezasáhnou. Pokud vás někdo požádá o názor, buďte diplomatičtí. Zkuste se vyhýbat cizím sporům.

Štěstí: Štěstí stojí při vás. Pokud si s něčím nebudete vědět rady, počkejte, odpovědi budou přicházet. Jen vnímejte, co se kolem vás děje, ale příliš nezasahujte. Čeká vás hodně příjemný a nekonfliktní rok.

autor článku: Jana Janouchová