Dnes je pátek 1. prosinec, svátek má Iva,
je Světový den AIDS.

Zajímavosti

Jana Janouchová: Velký vánoční výklad s horoskopem pro jednotlivá znamení

přidáno: 07. 12. 2020

Pomalu ale jistě se nám blíží konec tohoto zvláštního roku. Vánoce už klepou na dveře a za nimi se chystá rok 2021. Co nám přinese prosinec, jak si užijeme vánoční svátky a co nového nás čeká v lásce a vztazích nyní i na začátku příštího roku? Nahlédněte do své budoucnosti…

Co říká prosincová mandala?

V prosinci můžete urovnat všechny své komplikované vztahy. Rozepře, které vznikly už před lety, mohou být napraveny. Jednejte s lehkostí, důvěřujte jen napůl. Každý člověk, i když miluje, jedná podle svého nastavení. Nelze změnit povahové rysy, jde je jen přijmout a změnit své modely chování. I vy máte právo jednat ve svém zájmu a být šťastní.

Jaký bude konec roku na Dobříšsku?

Tak mám trochu pocit, že do konce roku nám pomohou jen Vánoce. Změna může být velká. Po letech máme příležitost nedávat veliké dary, ale rozdávat lásku a pohodu.

Karty radí v otevřených obchodech nakupovat s rozumem a svým nákupem podpořit obchodníky, kteří byli uzavřeni. Protože kdy jindy dělat dobré skutky, když ne o Vánocích. Můžete přemýšlet, čím opravdu potěšit své blízké a také sami sebe.

Rozhodně teď není doba na vrhání se do života naplno, spíše setrvejte v tom, co jsme byli nucení dělat doposud. Protože pokud se nedařilo… do konce roku už se to stejně dohnat nedá. Co je důležitější než dříve, jsou vztahy, které jsou mnohdy velmi náročné.

A co můžeme očekávat v příštím roce?

Na úřadech už přemýšlí o plánech na příští rok a stejně tak je tomu i na tom v Dobříši. Změny, které přijdou budou nakonec pozitivní.

Školy začnou fungovat pomaleji a myslím, že budou ještě stále dost omezeni provozem. To se bohužel týká i dalších organizací zajišťující hromadné aktivity.

V kultuře ani na začátku nového roku nebudou vědět, co už se může a co ještě ne. Nevidím tady žádný pevný plán, spíše stagnaci, která ovšem skončí úplně náhle někdy na jaře.

V domovech pro seniory budou stále platit přísná bezpečnostní pravidla a snad je budou moci navštívit alespoň jejich blízcí.

Horoskop lásky a vztahů. Co čeká jednotlivá znamení?

Beran

Bude mít občas problém vyjadřovat to, co cítí. Mohl by se díky tomu dostat do prekérních situací. Měl by si dát pozor na to, že ne vše je tak, jak si zrovna myslí. Také by měl být malinko taktnější. Někdy, hlavně ve vztazích může špatně vyřčená pravda způsobit velké potíže. Kdo však berany zná, ví, že jejich srdce je opravdu ryzí, když milují, dají do vztahu vše a ani si neuvědomují, že tím velice riskují. A to je krásné. Bude pečovat o rodinu, ale mohl by se možná cítit trochu nedoceněný a smutný. Protože právě v prosinci a lednu bude cítit, že to, co dává, nedostává zpět. Bude to však hodně způsobeno jeho vnitřním rozpoložením.

Býk

Má ve svém nitru hodně bolesti z minulosti. Z duše nesnáší nespravedlnost a zradu. Dlouho na ni myslí. Zapomenout a začít znovu bývá pro něj hodně složité. Také dokáže být vznětlivý, někdy i urážlivý. To jsou ale vlastnosti, které dokážou podnítit lásku. Na začátku bývají býčí vztahy hodně intenzivní.  Pro Býka však může být někdy těžké lásku také udržet. V měsících prosinci a lednu se však Býci nemusí bát ničeho. Budou postupovat vzhůru. Budou snadno nacházet láskyplná slova a vše se jim bude v dobrém vracet zpět. Kdo nemá partnera, může nalézt nový vztah.

Blíženci

Jsou složité bytosti, velice inteligentní. Sami však nikdy neví, jak zareagují v příští situaci. Jak to pak může odhadovat okolí. Někdy mohou mít pocit, že jim nikdo nerozumí.  V první řadě by se měli snažit porozumět sami sobě. Jsou však mistry improvizace, což jim v lásce a vztazích velice pomáhá. Ve vztazích, které mají, mohou vše jen vylepšit. Nové vztahy zatím nepřicházejí a je to tak v tuto chvíli dobře, protože Blíženci teď nedokážou mít situaci pevně v rukou. Jejich domov bude jejich útočištěm, než budou moci zase roztáhnout křídla.

Rak

Rak je velice citlivé znamení, které žije tak trochu ve svých snech. Svá přání mnohdy nikomu nesděluje a pak se diví, když okolí neví a tápe. Je těžké ho uspokojit. Ale rodina a vztahy pro něj znamenají mnoho, když miluje, udělá pro svou lásku vše. Pokud se cítí ohrožen, rychle se stahuje zpět. Pak je těžké znovu ho získat. Emoce u Raka řídí vše. V tuto chvíli má Rak dobré období, nejen v lásce. Ke konci roku se to může trochu pokazit. Na začátku příštího však přijde doba, kdy nezadaní mohou najít novou lásku, která vydrží. Stačí jen malinko počkat na krásné chvíle a také náhody.

Lev

Vládce, krásný, charismatický a také dominantní. S láskou nemá potíže, se vztahy však někdy ano, pokud nedokáže být nad věcí. Je důležité, aby zacházel se svou silou moudře a nezneužíval svých schopností. Dokáže vládnout, ale je krásné pokud ho ostatní budou milovat z vlastní vůle. V prosinci se Lvům bude v lásce dařit tak napůl. Lev bude citlivější, ale neschopný pohnout se z místa. V lednu je lepší myslet na plány, které uvede v život. Láska, pokud ji hledá, přijde až na jaře. V současných vztazích může ledacos urovnat.

Panna

Je sice trochu odtažitá a může se zdát, že jí nic nezajímá. Je to však jen vnější obal. Uvnitř se skrývají silné emoce. Panna také moc dobře ví, co chce a umí toho dosáhnout, Jen v případě, že jí na tom moc záleží. Pokud dost dlouho vydržíte, objevíte poklad v jejím srdci. Když ona miluje, je věrná. Dokáže však být i velice tvrdá. Panny v prosinci a v lednu budou muset o svou lásku trochu zabojovat. Platí to v nových, ale i ve stávajících vztazích. Vše co již nefungovalo, může být lepší, bude to však chtít jiný přístup. Pokud hledáte lásku, tak ji může nalézt do konce roku.

Váhy

Říká se, že jsou váhavé. Možná jim rozhodování trochu trvá. Je to proto, že zkoumají své pocity a zvažují všechny možnosti. Není to vypočítavost. Tím předcházejí zklamání. Váha se málokdy zamiluje na první pohled. Není to její styl. Pokud ale máte doma partnera ve Vahách, važte si ho. Můžete s ním mít klidný, ale přesto zajímavý život. Váha se zajímá o všechno. Ví všechny informace, protože se na vše dokáže dívat z odstupu. Zrozence ve Vahách čeká velice láskyplné období. Budou mít krásný pocit, dokážou být velice pozitivní. Atmosféra kolem nich bude krásná. Lásku mohou potkat kdykoliv. V tomto období mohou rozdmýchat i tu, co už uhasíná. A pak se uvidí.

Štír

Jsou to velice impozantní osobnosti. Nepouští si k sobě nikoho snadno. Je nebezpečné si s nimi něco začít, dokážou být velice divocí. Ale jak se říká, nebezpečí přitahuje a v lásce to platí dvojnásob. Vztahy s nimi bývají velice vášnivé. Štíři milují život a tento pocit dokážou přenést i na partnera. Jsou věčně mladí, ještě v osmdesáti klidně mohou zazlobit. Pokud máte rádi dobrodružství, se Štírem ho určitě zažijete. Štíry teď čeká v lásce velmi dobré období. Mohou mít, cokoliv si budou přát.

Střelec

Bývá trochu impulsivní. Může zažívat dobrodružství, protože když je někde zábava nebo ho něco zaujme, jde do všeho po hlavě. Druhý den může trochu litovat, ale většinou to netrvá dlouho. Je milý a zábavný společník, který vymyslí věci, které by jiné nenapadly. Vztahy s ním jsou náročné, ale také zajímavé. Má otevřenou mysl a i srdce. Střelci můžete dát najevo své city, on za vašimi slovy nebude hledat nic jiného. Pro Střelce bude konec roku trochu divoký, ale čekají ho nové začátky i ve vztazích, které už má. U delších vztahů jsou možné i zásnuby.

Kozoroh

Má velice složitou povahu. K ostatním je dost tolerantní, co však odpustí druhým, nikdy neodpustí sám sobě. Je k sobě velice tvrdý a také si pamatuje skoro vše ze svého života. Někdy to může i dost analyzovat. Snaží se však tímto povahovým rysem nezatěžovat ostatní. Svou tíhu nese sám. Je také kouzelná bytost, která dokáže překvapit. V lásce je stabilní, potřebuje však svůj komfort. V tento čas bude mít v lásce smíšené pocity. Miluje a cítí osamělost zároveň. Možná budou mít vliv Vánoce. A také bilancování tohoto roku. Buďte na Kozorohy hodní.

Vodnář

Volnomyšlenkář, který když miluje, úplně jistě ví, co je pro jeho partnera nejlepší. Snaží se ho chránit a vůbec mu nepřijde na mysl zeptat se, co by si jeho partner opravdu přál. Jeho myšlenky létají od partnera ke společným snům, které jsou však daleko obsáhlejší, než v rozhovorech, které s partnerem vede. Nemůže si pomoci, proto je možná tak zábavným společníkem. Buďte s Vodnářem a rozhodně se nebudete nudit, ale také to bude mnohdy rozčilující.

Ryby

Citliví a velice hodní lidé. Když jsou šťastní, jsou úžasní. Ale když se jim nedaří, dokážou vinit ostatní. Možná cítí, že nedostávají tolik podpory, co by si zasloužili. Pokud se jim daří, dokážou být věrní a i hodně úspěšní. Možná proto, že dokážou plynout s událostmi. Mají úžasnou intuici a v těžkých časech se dokážou stáhnout. Když znovu vysvitne slunce, dokážou zabrat. Ve velké společnosti se necítí dobře, proto někdy mohou mít potíže s nalezením partnera. Když už ho mají, většinou uznávají jeho kvality. Ryby v lásce čeká velmi šťastné období. Pokud mají teď starosti ve vztazích, rychle se to vyřeší. Ryby také budou snít o svatbě, tedy ti nezadaní.

autor článku: Jana Janouchová