Dnes je pátek 1. prosinec, svátek má Iva,
je Světový den AIDS.

Zajímavosti

Jana Janouchová: Prosinec přináší hojnost a napjaté vztahy

přidáno: 27. 11. 2019

Nedávno jsme vám slíbili novou rubriku, která se bude zabývat budoucností města Dobříš a našeho regionu. Malířka a kartářka Jana Janouchová nám vždy okolo 27. dne v měsíci přispěje článkem s výkladem a pohledem do budoucnosti. Svůj slib nyní plníme. První příspěvek je zaměřen na prosinec a konec roku 2019...

Co prozradily karty na prosinec?

V měsíci prosinci bude přicházet více hojnosti, než obvykle. Týká se to peněz, ale i plánů, u kterých máte pocit, že už je do konce roku nestihnete uskutečnit. Můžete být ještě mile překvapeni, vše půjde lépe, než očekáváte.

Řešit se budou vztahy mezi lidmi

Zaměřit byste se měli především na vztahy, budou napjaté. Letošní rok byl velice složitý, lidé řeknou i to, co si chtěli jen pomyslet. Nezlobte se na ty ve svém okolí příliš, zachovejte klid a zamyslete se nad tím, jestli sami neřešíte něco podobného. Naše vztahy jsou jako zrcadlo, na druhých nám vadí právě to, co sami řešíme i v sobě, někdy si to však nechceme přiznat. Naše myšlenky jsou velice důležité, to co dáváme druhým, se nakonec vrací zpět k nám. Myšlenky jsou neobyčejným zdrojem magie. Můžete namítnout, že když se k vám někdo zachová zle, měli byste se bránit. Máte pravdu, můžete. Ale opravdu dokážete odhadnout, s jakou silou máte udeřit, aby se vám to nevrátilo zpět?  Možná právě vánoční čas je tím časem, kdy můžete zkusit napravit to, co vás trápí. Uklidit si v duši, abyste mohli dále pokračovat s duší čistou. Ne vždy budete přijati s otevřenou náručí, ale i jen zkusit to je velká odvaha. A i tak pak můžete mít dobrý pocit.

Nebojte se říct své plány nahlas

Pokud něco plánujete na příští rok, sdílejte své plány s druhými, tímto způsobem k vám mohou přicházet informace, které budete později potřebovat. Pokud cítíte, že lidé ve vašem okolí něco tají, buďte si jisti, že se pravdu dozvíte, aniž po ní budete pátrat. Pokud se to bude týkat vás, buďte připraveni reagovat nejlépe, jak to umíte, bez přípravy, v tom konkrétním okamžiku. Staré nefungující vzorce je potřeba nahradit novými. Otevřete se novým myšlenkám. Možná jen stereotyp vám neumožňuje vidět věci jasně.

Pozor na techniku

Hrozí potíže technického charakteru. Zkuste se zamyslet, jestli jste něco neopomněli udělat před přicházející zimou. Věci související s ochlazením mnoho lidí tento rok hodně odkládalo. Věnujte se sami sobě, naslouchejte tomu, co vám sděluje vaše tělo. Buďte pozornější, hrozí drobnější nehody, zvláště v druhé polovině měsíce.

Co ukazuje prosincová mandala?

V měsíci prosinci se budete cítit unavení. Možná máte pocit, že jste v tomto roce nedokázali vše, co jste dokázat mohli.

Odpočiňte si, užívejte si času s přáteli a rodinou. Pak se podívejte zpět. Zjistíte, že jste dokázali mnoho věcí, získali nové zkušenosti, které, jak brzy zjistíte, budete v roce 2020 potřebovat. Do konce roku máte ještě čas udělat radost sami sobě třeba tím, že obdarujete druhé.

Odpovědi na problémy, které pálí Dobříš?

Co můžeme čekat v oblasti opravy místních komunikací a odpadového hospodářství přímo v Dobříši?

V těchto věcech to nebudou žádné zázraky. Popravdě si myslím, že do konce roku už se nic nevyřeší. Jen uzavírka u nádraží by mohla být otevřena docela brzy, tady vychází karty dobře. Vypadá to, že se vše stihne tak do 14 dnů.

Ostatní zůstane nedořešeno.

Co se týká odpadů, mají zde někteří lidé protichůdné zájmy, které se týkají hlavně peněz. Vypadá to tedy, že zatím nepadne žádné další rozhodnutí. Pravděpodobně zde soupeří i více firem, lidé, úřad a veřejnost se bojí, že změna přinese více placení, proto jsou stále lidé proti. 

Jana Janouchová

autor článku: Jana Janouchová