Dnes je pátek 1. prosinec, svátek má Iva,
je Světový den AIDS.

Zajímavosti

Jana Janouchová: Moudří lidé v létě zachovají klid a nechají vše plynout

přidáno: 10. 07. 2020

Jana Janouchová tentokrát do svých karet nahlédla trochu obecněji a podívala se na prázdninové období v Dobříši a okolí. Mimo to nám posílá mandaly pro červenec a srpen.

Jaké bude období letních prázdnin?

Předpověď na prázdniny není úplně pohodová. Vitím obavy z budoucnosti a finančního bezpečí, lidé budou očekávat zlepšení situace, ale už to nebude úplně jako dřív.

Je potřeba zvážit si, co je v životě opravdu důležité a co již méně. Bude třeba dostat duchovní a materiální sféru do rovnováhy. Což nebude pro mnohé z nás v příštích pár měsících jednoduché. Mnoho lidí má opravdu strach z nedostatku a bojí se o práci. Na novou situaci bohužel musí reagovat i firmy a zavést taková opatření, aby udržely své podnikání. Myslím, že nejvíce na tuto situaci doplatí mladí lidé.

Snažte se užít si léto a netlačme nic silou

Stále v kartách vidím, že mnoho lidí bude mít psychické problémy, obavy a strach. V létě s tím ovšem moc neuděláme. Moudří lidé tak zachovají klid a nechají vše plynout bez svého zasahování. Mnozí z nich pak najdou zcela jiné uplatnění a změní svůj život, ale je třeba si užít léto!

Život k úplnému normálu by se měl vracet až po konci léta. Přesto si budeme uvědomovat, že po tom, co jsme si prožili, chceme žít trochu jinak. Což bude úkolem na celý další rok pro nás pro všechny. Zpětně pak pravděpodobně zhodnotíme, že naše životy se změnily k lepšímu.  

Co nás čeká dál?

Budeme se dívat na svět více „otevřenýma očima“. Myslím, že se lidé v Dobříši budou časem více zapojovat do dění kolem sebe. To je ovšem hodně dlouhodobý pohled.

Pozor bychom si však měli všichni dávat hlavně na silnicích. Bude tady více nehod a úrazů!

Jak se povedou letní akce v Dobříši?

Summer fest Dobříš by se přes počáteční obavy pořadatelů měl vydařit. Závod ze seriálu Kolo pro život by se nemusel vydařit z důvodu počasí a lidé by mohli být trochu zklamaní. První ročník Dobříšských pivních slavností se však vydaří velmi dobře a všichni budou spokojení.

Červencová mandala

V červenci můžete plánovat dovolenou. V tomto měsíci se nestane nic, co by vás mohlo vyvést z klidu. Potřebujete nashromáždit sílu a také vnitřní rovnováhu. Buďte s blízkými a přáteli. Neváhejte jim říkat věci otevřeně. Pokuste se však dívat se na své vztahy z té hezčí stránky. Většinou řešíme problémy a zapomínáme vidět na druhých  jejich dobré stránky. Nezapomeňte, lidé kolem nás jsou naše zrcadlo.

Srpnová mandala

Srpen bude magický měsíc, existuje více cest k vašemu cíli. Uvědomění si sami sebe je klíč k přeměně. Když přestanete hodnotit druhé, stanete se vládcem svého osudu. Žijte svůj život, vnímejte rady, ale dělejte pak vlastní rozhodnutí. Zkušenosti jsou nepřenosné, dopřejte je sobě i svým dětem. V srpnu můžete vyřešit rodinné neshody. Je  to čas setkávání. Nezapomeňte naslouchat. V tichu odhalíte mnoho.

 

Jana Janouchová

autor článku: Jana Janouchová