Dnes je pátek 1. prosinec, svátek má Iva,
je Světový den AIDS.

Zajímavosti

Karty Jany Janouchové říkají, že začátek května bude ještě problematický

přidáno: 30. 04. 2020

Pravidelný měsíční výklad z karet Jany Janouchové je tady. Co můžeme v květnu očekávat? Je potřeba začít znovu a s novou energií. Co v květnu zasejete, budete sklízet dlouhou dobu. Nikam ale nespěchejte.

Květen přináší nové nápady

V měsíci květnu budete mít pravděpodobně spoustu nápadů a je dobré konat. Co zasejete, budete sklízet dlouhou dobu. Už teď se můžete radovat, protože zázraky se budou dít vlastně samy.

S lehkostí budete měnit věci a svůj domov. Na řadu přichází jarní úklidy, které jsou potřeba a mohou nastartovat opravdovou změnu. Zbavte se věcí, které nepoužíváte a nechte vstoupit do svého domova novou energii. Staré a nepoužívané věci v sobě ukrývají energii starých časů, která vás pak může brzdit, tak pozor na to.

Pár slov k Dobříšsku na květen

Všichni si v tuto chvíli přejí změnu, ale situace se bude měnit jen postupně. Začátek května bude problematický. Myslím, že se přihodí něco, co změny na Dobříšsku trochu pozastaví.

Většina lidí dodržuje pravidla z obav o své blízké a také začínají řešit finance. Hodně lidí tak prožívá jakési vnitřní boje. Ještě jsem necítila, že by se tolik lidí společně, cítilo tak špatně. Omezení komunikace mezi lidmi je velikou zátěží pro psychiku na každého člověka. Zkuste vypnout televizi a zajímejte se o jiné věci. Nikomu neprospívá, když slyší stále to samé dokola. Ale neuzavírejte se úplně. Nejvíce totiž člověku může ublížit strach, izolace a podléhání depresím. Dávejte na sebe pozor, ale s rozumem.

V druhé polovině května už vidím přicházet dobré zprávy. Rozhodně nelze počítat s uvolněním všeho, ale myslím, že děti už se v omezeném počtu vrátí do školy. Pravděpodobně se to bude týkat jen některých stupňů, ale rodiče už budou mít konkrétní informace. Koncem května přijdou opravdu dobré zprávy a mohla by být (s jistými omezeními) slavnostně otevřena i nová přístavba u dobříšské školy. Ostatní služby se budou uvolňovat postupně a lidé si uvědomí, jak jsou pro ně důležité a jak jim schází například kadeřník.

Atmosféra ve městě ale nebude v květnu ještě úplně dobrá. Lidé budou plní emocí a je dobré, aby zůstali v komunikaci s druhými opatrní.

Následný prázdninový čas pak nevidím jako příliš aktivní. Myslím, že moc akcí se zrealizovat nepodaří. Jistá omezení tady vidím ještě v srpnu.

Pohled na koronavirus obecně

Věřím, že vláda zareagovala velmi rychle, což bylo ve finále dobře, ale nyní vidím boj ve všech oblastech. Týká se hlavně politiky a ekonomiky. Sama sebe se ptám, proč zrovna toto bylo tak moc medializováno? Není na místě podceňovat situaci, ale podívejte se okolo sebe a znovu opakuji, berte celou tuto situaci hlavně s klidem a rozumem. Kolik znáte nakažených lidí okolo vás? 

Květnová mandala

Mandala na květen je plná energie a slunce. Může vám zlepšit náladu i dodat energii k činům. Tyrkysová barva pak pomůže vyléčit duši. Tato mandala také posiluje základní kořenovou čakru, která je velice důležitá k fungování všech ostatních čaker. 

Jana Janouchová

autor článku: Jana Janouchová