Dnes je pátek 1. prosinec, svátek má Iva,
je Světový den AIDS.

Zajímavosti

Jana Janouchová: Duben bude psychicky náročný, ale může ukázat i nové cesty

přidáno: 01. 04. 2020

Jana Janouchová opět vzala do ruky své karty a podívala se, co jí říkají na měsíc duben. Že nás čeká ještě náročné období je jasné. Důležité bude, abychom se k sobě chovali pokud možno slušně a laskavě. I tentokrát nám Jana namalovala nádhernou mandalu pro povzbuzení a nové začátky.

V dubnu bychom si měli dávat pozor na naše reakce

V dubnu nás budou chtít ovládnout obavy a strach. Dávejme si tedy pozor na své reakce. Snadno bychom pod vlivem strachu mohli ublížit někomu ze svého okolí, kdo si to nezaslouží.

I když je to mnohdy těžké, zkuste přijmout celou tuto situaci okolo koronaviru jako odpočinek. Bylo to řečeno už mnohokrát z různých zdrojů, ale je opravdu nanejvýš vhodné věnovat se svým blízkým. Kdo ví, kdy zase budete mít tolik času. Karta lásky a vztahů nám ukazuje, že teď záleží právě na rodinných vztazích.Je samozřejmé, že se to netýká každého z nás. Nicméně doufejme, že až všechno tohle skončí, dokážeme udržet klidnější způsob života. Ve finále je asi přesně toto zpomalení přesně to, co nám má tato změna, kterou koronavirus přinesl, ukázat.

Vše se dát řešit, jen není třeba se trápit drobnostmi. Udělejte si čas na důležité věci. Nejhorší je stále sledovat každodenní zprávy. Vytvořte si objektivní obraz o celé situaci a věnujte pozornost také zprávám ze zahraničí a z více zdrojů.

Nedá se vyloučit, že během dubna nepřijdou ještě další a tvrdší opatření ohledně koronaviru. Nejhorší období by mělo pominout už v polovině dubna. Od té doby se nám postupně začínají otvírat nové možnosti, ale není třeba nikam spěchat. Až do konce měsíce tak budou pravděpodobně trvat větší omezení. Na konci měsíce už by ale mělo docházet k mírnému uvolnění. Děti budou muset být stále ještě doma. Život k normálu se bude vracet nejdříve až začátkem června. I tady se ještě budou objevovat případy nakažených.  

Nálada obecně není a nebude moc dobrá…

Lidé začínají mít psychické problémy. Příchodem jara se nálada trochu zlepšuje, ale vidím tady ještě nějakou krizi, kterou je třeba očekávat. Nejistota je celorepublikově velmi silná. Mnoho lidí bude nuceno hledat nové cesty. Těžko se také budeme vracet zpět do pracovního procesu.

Dá se předpokládat, že firmy přitvrdí, budou se snižovat platy a lidé budou chtít dohánět ztracené. Bude záležet na každém z nás, jak toto náročné období, které nás ještě čeká, zvládne. Po současném útlumu, ale zároveň velké nejistotě nás pak čeká silný tlak.

Dubnová mandala

Dubnová mandala přináší sílu, budete totiž všichni muset trochu zabojovat. Energie obecně přejí novým projektům a nápadům a vy máte šanci stát se inspirací pro ostatní.

Pokud máte touhu, nyní je ta správná doba, abyste začali svou novou cestu, která pro vás bude posláním i odměnou současně. Pokud se vám to podaří, peníze začnou plynout s lehkostí, ale nehledejte v nich smysl, je to pouze součást vaší životní cesty.  

Jana Janouchová

autor článku: Jana Janouchová