Dnes je úterý 4. říjen, svátek má František,
je Mezinárodní den zvířat.

Zajímavosti

Mámin tip na výlet: Vlakem z Dobříše na rozhlednu Závist

přidáno: 02. 06. 2022

Míša s Ondrou se tentokrát se svými dcerami vydali z Dobříše vlakem. Jejich cílem se stala rozhledna Závist, ze které můžete hledět směrem k Dobříši i k Praze.

Děti milují výlety vláčkem. Z Dobříše stále ještě vlaky do Prahy jezdí, a o víkendech či prázdninách se tak nabízí vyrazit s nimi na výlet právě tímto dopravním prostředkem. Když ho spojíte s turistikou, dostanete, jak se říká, “za málo peněz hodně muziky”.

Za necelou hodinu jízdy z Dobříše vystupte na zastávce Dolní Břežany - Jarov a vydejte se na cca 3 km dlouhou cestu k rozhledně Závist. Čeká vás krásná procházka, nejprve podél trati po červené značce a následně po žluté do kopce.

V závěru cesty navážete na naučnou stezku Dolní Břežany, která připomíná někdejší keltské hradiště, které zde stávalo. Zanedlouho už na vás vykoukne dřevěná rozhledna Závist, na kterou můžete vystoupat a rozhlédnout se - jedním směrem k Dobříši, druhým dohlédnete až do centra Prahy. Rozhledna je přístupná zdarma a celoročně.


Zpátky z rozhledny se vydejte druhým směrem, kopec Závist tak příjemně přejdete a zpátky se vlakem dostanete pro změnu ze zastávky Nádraží Zbraslav.

Další tipy na výlety s dětmi (nejen) v okolí Dobříše nabízíme na našem instagramu VandrujemsEmmou.

autor článku: Michaela Fialová Rozšafná