Dnes je sobota 17. duben, svátek má Rudolf.

Zajímavosti

Pozdrav z adventního zámku Dobříš

přidáno: 19. 12. 2019

Adventní čas a přípravy na vánoční svátky vrcholí a to i na dobříšském zámku. V prosincovém programu nechybí tradiční koncerty a navštívit zde můžete originální výstavu betlémů. Betlémy budou veřejnosti zpřístupněny až do konce ledna, kdy je pak v polovině měsíce doplní ještě výstava fotografií cestovatele Aloise Musila.

Kdo z vás nestihl v předvánočním shonu navštívit výstavu betlémů Spolku Příbramských betlémářů, nemusí být smutný. Překrásné ručně vyřezávané, keramické či chlebové betlémy budou k vidění do konce ledna 2020. Nejstarší vystavený betlém pochází z roku 1878. Výstava jesliček je ke zhlédnutí v rámci prohlídky I. okruhu – Zámecké expozice (vstupné zůstává stejné).

Od poloviny ledna můžete v Galerii JCM pak budete moci shlédnout výstavu fotografií cestovatele Aloise Musila, předního českého orientalisty a arabisty. Výstava potrvá dva měsíce.

Rádi bychom vám za správu zámku Dobříš popřály požehnané a klidné Vánoce a úspěšný nadcházející rok 2020. Děkujeme za vaši přízeň a podporu.

 

  

autor článku: Tereza Vyhlasová - zámek Dobříš (redakčně upraveno)