Dnes je pondělí 14. červen, svátek má Roland,
je Světový den dárců krve.

Zajímavosti

VIDEO: Nový vysokotlaký čistič z Bobcatu měl ostrou premiéru v Dobříši

přidáno: 09. 10. 2020

Bobcat uvedl na trh nové příslušenství – vysokotlakový čistič. Nové přídavné zařízení pro nakladače Bobcat rozšiřuje rodinu více než 100 různých druhů originálních příslušenství. Bobcat je prvním výrobcem, který nabízí tento druh příslušenství pro své kompaktní nakladače (smykem řízené nakladače, kompaktní pásové nakladače a kolové nakladače).

Novinka je určena k postřiku ulic, silnic a dalších povrchů vodou pod vysokým tlakem. Snadno připojitelná konstrukce s možností okamžitého uvedení do provozu je velmi jednoduchá a spolehlivá.Čistič připojíte k nakladači Bobcat snadno a můžete začít ihned pracovat.

Kompaktní rozměry nového příslušenství zaručují maximální účinnost a zjednodušují požadavky na přepravu. Přední rozstřikovač je navíc nastavitelný a můžete jej přizpůsobit libovolnému typu práce.

Široký rozsah použití

K dispozici jsou tři rozdílné modely– 250S, 250M a 250L – určené pro různé nakladače Bobcat a splňující konkrétní podmínky pro řadu variabilních použití tohoto příslušenství. Mezi ně patří:

  • silniční a stavební práce,
  • dezinfekce na ochranu proti onemocnění Covid-19 a všechny další druhy dezinfekce,
  • čištění městského mobiliáře v parcích a ulicích,
  • údržba železnic, mostů a tunelů,
  • čištění hospodářských stavení jako jsou stáje, kravíny, drůbežárny apod.
  • čištění různých druhů strojů a techniky.

Daniele Paciotti, produktový manažer pro příslušenství, Doosan Bobcat EMEA, říká: „Bobcat nyní nabízí vysokotlakový čistič, který zajišťuje snazší a účinnější čištění ulic, dopravních značek i parkového vybavení, než kdy dříve. Pokud není místo přístupné pro větší specializované stroje nebo pokud je nutné povrch vyčistit mechanicky, je nejlepším řešením nový vysokotlakový čističv kombinaci s nakladači Bobcat. Vynikajících výsledků lze dosáhnout i při čištění fasád a střech, odstraňování nečistot, mechu či lišejníků.“

Nové příslušenství je všestranné, obsluha může rozstřikovač ovládat z kabiny nebo použít hadici s ruční pistolí pro přesnější čištění tlakovou vodou nebo dezinfekci různých předmětů.

Daniele Paciotti dodává: „Stříkací pistole s 20metrovou hadicí navinutou na cívce umožňuje snadný přechod od čelního rozstřikovače k ručnímu mytí, které nabízí alternativní řešení čištění vstupních dveří, rohů, soch, strojů, automobilů, laviček, dopravních značek či jakýchkoli špatně přístupných prostorů.“

Přenos hydraulického výkonu do tlakové vody

V úzké spolupráci s dodavatelem, finskou společností Dynaset, nyní Bobcat poskytuje vysokotlakový čistič, který je jednoduchý a přitom velmi účinný. Čistič přeměňuje hydraulický výkon nakladače na tlakovou vodu bez jakékoli ztráty výkonu. Jednoduchost je rovněž klíčem ke snadnému používání a nízkým nárokům na údržbu, což vede k menším odstávkám a vyšší provozuschopnosti tohoto příslušenství.

Mezi další vlastnosti stroje patří plovoucí zavěšení předního kola, díky kterému je práce s vysokotlakovým čističem plynulejší a rychlejší. Kromě snadného používání nabízí rovněž jednoduché čištění a rychlejší i bezpečnější práci. Vysokotlakýčistič nepoužívá žádné rotující součásti, je kompaktnější a proto i odolnější a má nižší požadavky na údržbu.

VIDEO: První testování vysokotlakého čištiče pro nakladače Bobcat proběhlo v Dobříši

autor článku: Pavel Svoboda - Doosan Bobcat