Dnes je středa 20. leden, svátek má Ilona.

dobrisskoaktualne.cz/zajimavosti

TIP NA VÁNOČNÍ DÁREK: Darujte gurmánský zážitek z Dobříšska

přidáno: 08. 12. 2020

Včera jsme vám představili 1. díl našich tipů na originální vánoční dárky z Dobříše. Dnes pokračujeme 2. dílem, který je zaměřen na úžasné gastronomické služby…

V regionu Dobříšska najdeme hned několik vyhlášených restauračních zařízení, která nabízí výbornou kuchyni, krásné prostředí a v neposlední řadě příjemnou obsluhu. Máme radost, že do naší výzvy se zapojili jedni z těch nejlepších a s radostí vám je nyní představujeme. Zakoupit si u nich můžete dárkové poukazy pro své blízké nejen pod stromeček.

Zaručujeme vám, že tímto dárkem opravdu potěšíte, obdarovaný získá skvělý gurmánský zážitek a vy navíc podpoříte místní a oblíbené podniky, které to v posledních měsících nemají vůbec lehké.

Zámecká restaurace

Tato restaurace začala svou činnost už v roce 1997. Nyní nabízí celkovou kapacitu 120 míst. Její prostory jsou rozděleny na hlavní restauraci, velký a malý salónek a kavárnu. V letních měsících je možné tady posedět přímo na nádvoří zámku v letní zahrádce. Zámecká restaurace se vyznačuje profesionálním a vřelým přístupem ke svým hostům. K jídlu nabízí speciality české i mezinárodní kuchyně, od studených a teplých předkrmů až po hlavní jídla o několika chodech. Samozřejmě si zde vyberete z bohaté nabídky nápojů, mezi kterými nechybí česká i zahraniční vína a pro milovníka piva tady čepují Staropramen.

Zámecká restaurace

Adresa:

  • Náměstí Svobody 1, 263 01 Dobříš

Kontakt:

Penzion a Pivovar Nový Rybník

Penzion s vyhlášenou restaurací a minipivovarem se nachází na břehu stejnojmenného rybníka nedaleko obce Obořiště. Je to místo, na kterém můžete strávit příjemný večer s přáteli, odpočinkovou dovolenou, ale užijete si tu i svou svatbu oslavu nebo dokonce firemní akci. V penzionu naleznete moderně vybavené pokoje, wellness, hřiště a prostory pro sportovní aktivity a celoročně otevřenou restauraci s bohatým výběrem jídel. V rámci měsíčních specialit tady připravují pokrmy z BIO hovězího masa, nedílnou součástí gastronomických služeb je jejich vlastní pivo Baštýř a nechybí tady ani vinný sklípek. Hlavní restaurace má kapacitu 60 míst, pivnice 32, salónek 15-20 a v letních měsících tady můžete využít příjemné posezení na terasách s nabídkou pokrmů z venkovního grilu.

Penzion a Pivovar Nový Rybník

Adresa:

  • Obořiště 53, 262 12 Obořiště

Kontakt:

Krmelec Vlaška

Krmelec Vlaška je restaurace na kraji brdských lesů s jedinečným interiérem a poctivou kuchyní. Toto místo se může stát vaší turistickou základnou pro začátek i konec vašich výletů, místem k setkávání, odpočinku, posezení s přáteli či rodinou. V nabídce tady naleznete nejen masové, zvěřinové pokrmy, ale i vegetariánská jídla nebo sladké dobroty. Mají tady nový jídelní lístek i pravidelná polední menu s možností rozvozu. Restaurace nabízí posezení v hlavní části, v zimní zahradě a v letních měsících na rozlehlé zahrádce s velkým dětských hřištěm a venkovním grilem pro větší veřejné i soukromé akce.

Krmelec Vlaška

Adresa:

  • Na Vlašce 1947, 263 01 Dobříš

Kontakt:

Kavárna Puntík

Puntík je kavárna pro všechny, kde se budete cítit jako doma. Naleznete ji jen kousek od centra Dobříše a díky velkému dětskému koutku si tady hlavně rodiče vypijí dokonce teplou kávu. Rozhodně to ale není místo jen pro dospělé s dětmi. Puntík je místo, kde si každý najde to své. Záměrem majitelů je, aby si tady lidé odpočinuli, popovídali a dali dobrou kávu a něco na zub. Dorty a koláče, které má tato kavárna v nabídce jsou kvalitní a čerstvé. V nabídce naleznete také polévky, hermelíny, quische, bagety, smoothie, freshe a zvláště v letních měsících jistě oceníte výbornou italskou zmrzlinu nebo jejich domácí limonády.

Kavárna pro všechny - Puntík

Adresa:

  • Antonína Dvořáka 9, 263 01 Dobříš

Kontakt:

DoBříška

Bistro&Cafe nabízí příjemné posezení s malým dětským koutkem. Dostanete tady nejen výbornou kávu, ale hlavně luxusní dorty, raw dezerty a snídaňový/bistro sortiment. Nabídka slaných dobrot obsahuje quische, saláty, chleby s avokádem, plněné tousty, bagety a k dostání je i polévka dle denní nabídky. Vše tady připravují s láskou a pečlivostí ke které vám naservírují vždy úsměv a vlídné slovo. Místo se rychle stalo oblíbeným například pro pracovní snídaně a schůzky, ale i přátelská posezení.

Bistro&Cafe DoBříška

Adresa:

  • Příbramská 2006, 263 01 Dobříš

Kontakt:

Cukrárna Hájek & Hájková

Cukrárny Hájek & Hájková fungují již několik let. Svou novou pobočku otevřeli na jaře tohoto roku také v Dobříši. Denně tu nabízí široký sortiment čerstvých dortů, sladkostí, zákusků, ale také výborných chlebíčků a baget. Na své si tady přijdou i milovníci kávy, a hlavně jejich vyhlášené zmrzliny.

Cukrárna Hájek & Hájková Dobříš

Adresa:

  • Stará Huť 490, 262 02 Stará Huť

Kontakt:

Modrá Kočka

Tato klasická restaurace v Dobříši nabízí příjemné prostředí, dobré jídlo i pití a přátelskou obsluhu. Naleznete ji v blízkosti dobříšských sportovišť a dětského hřiště. Ve stálé nabídce najdete polévky, něco k pivu, bezmasá jídla, českou minutkovou klasiku i oblíbené burgery, saláty i moučníky. Na každý den tady připravují speciální nabídku a samozřejmě nechybí bohatá nabídka nápojů, které vévodí točené limonády. Restaurace je také oblíbeným místem pro sledování sportovních utkání a dobře vám tady bude i na venkovní zahrádce.

Modrá Kočka

Adresa:

  • Školní 36, 263 01 Dobříš

Kontakt:

Pokud máte další tipy na podobné gastronomické dárky z Dobříšska, budeme rádi, pokud přidáte svůj komentář či odkaz přímo pod tento článek nebo na náš facebookový profil pod příspěvek s tímto článkem.

autor článku: redakce DA