Dnes je pátek 19. duben, svátek má Rostislava.

Zajímavosti

Darujte úsměv - má cenu zlata

přidáno: 05. 10. 2015

Úsměv nás nikoho nic nestojí a můžeme s ním tolik pomoci. Využijte dnešní Světový den úsměvu k tomu, abyste do všedního, pondělního dne vnesli více radosti. Zlepšete náladu nejen sobě, ale i svým kolegům v práci, rodině, kamarádům a ti odvážnější si mohou troufnout i na úřednice, prodavačky či pošťačky .

Úsměv je vlastně grimasa, kterou má každý člověk originální. Úsměvem reagujeme na vtip, vyjadřujeme svou radost, ale také zdravíme či pomáháme. Mnozí psychologové se zabývají otázkou upřímného a hranného úsměvu a snaží se vypátrat z aktivace určitých mimických svalů, jak to vlastně je. Dle našeho názoru pátrají po nesmrtelnosti brouka.

Pojďme se dnes usmívat od srdce, darovat úsměvy upřímné a láskyplné. Nevíte jak na to? Je to jednoduché, stačí pozvednout ústní koutky směrem vzhůru a poodhalit zuby. Nebojte se přidat i smích a zapojit bránici, abyste byli slyšet. Smích je nakažlivý, a třeba se vám podaří rozesmát i celý autobus linky Dobříš – Praha.

Světový den úsměvu vznikl díky smajlíku

 V roce 1963 dostal americký malíř a tvůrce reklam – Harvey Ball za úkol vytvořit něco, co pomůže povzbudit morálku zaměstnanců jedné firmy. Nakreslil vlastně prvního smajlíka. Další úsilí tento symbol více proslavit vyústilo v roce 1999 k založení Smile Corporation a vyhlášení prvního pátku v říjnu jako Světového dne úsměvu.

Fenomén používání smajlíků je dnes známý po celém světě (malý obličej tvořený dvojtečkou, středníkem, závorkou a dalšími znaky). Používání těchto znaků je dnes běžné i v obchodní komunikaci přes mail či mobil.

Harvey Ball zemřel v roce 2001, ale jeho společnost funguje i nadále a jako nadace vysílá právě v tento den do světa prosbu: „Udělej jednu laskavost – pomoz někomu k úsměvu!“

 

Dnešní den je spojen také se Světovým dnem učitelů. Zkuste tedy rozesmát třeba svého kantora, své rodiče, děti, kolegy i kamarády. Říká se, že úsměv léčí a prodlužuje nám život. Tak koho se povede rozesmát vám?

autor článku: Redakce DA