Dnes je středa 8. únor, svátek má Milada.

Zajímavosti

Na Monínci začíná letní sezóna! Program se zaměří na rodiny s dětmi

přidáno: 20. 06. 2022

Rekreační areál Monínec zahájil letní sezónu! O prázdninách se zaměří zejména na rodinné rekreace s dětmi, milovníky cyklistiky a aktivní dovolené. Návštěvníkům navíc nabídne sedmidenní pobyt za cenu pěti nocí a další zvýhodněné ceny.

Pro návštěvníky, kteří v létě zavítají do rekreačního areául Monínec, je připravený bohatý program: kromě lanové dráhy a plně vybaveného Aktivity parku jsou to také každodenní animační programy pro děti, sledování noční oblohy, koncerty, filmové večery v letním kině nebo mezinárodní gastronomické dny zaměřené na nejrůznější světové kuchyně. Samozřejmostí je i tentokrát skvěle upravený bikepark s rodinnou tratí Family Trail.  

Letní Monínec je i letos připravený nabídnout to nejlepší pro rodiny s dětmi. Všem návštěvníkům jsme se navíc rozhodli vyjít vstříc i zvýhodněnými balíčky pobytů. Vybrat si mohou balíček sedmidenního ubytování za cenu pěti nocí nebo balíček pěti nocí za cenu čtyř. Pro ty, kteří by si chtěli dopřát volno uprostřed týdne pak máme balíček Neděle – středa, říká mluvčí areálu Monínec Petra Martínková.

Pro aktivní návštěvníky je k dispozici bikepark s množstvím variabilních možností tras, dostatek okolních cyklistických a turistických stezek, lanová dráha, tenisové a volejbalové hřiště, dvě golfová hřiště v okolí či relaxace v našem wellness s panoramatickým výhledem do údolí Českého Meránu. Stejně jako loni si pak i letos přijdou na Monínci na své i dětští návštěvníci. Pro děti je totiž připravený bohatý program, kdy si mohou kromě různorodých animačních programů užít například i dětskou diskotéku, pohádkové filmy v letním kině, pobyt v Aktivity patku, tubing, vodní svět, lanový park, koloběžky, discgolf, bungee trampolíny, paddleboarding, vodní maxiskluzavku, jízdu na voru či na vodních elektrolodičkách nebo obří kuličkovou dráhu.

Monínec už dávno není jen lyžařským střediskem, naopak jeho celoroční využití láká k odpočinku v jakémkoliv ročním období. V létě si navíc jeho návštěvníci mohou vychutnat i koupání, a to v blízkém Pilském rybníku s čistou vodou, písečnou pláží a dětským hřištěm, nebo ve vyhřívaném venkovním bazénu s perličkovou lázní a protiproudem, který se nachází přímo na terase pod hotelem a jehož součástí je i moderní dětské hřiště s houpačkou, klouzačkou, lezeckou stěnou, pískovištěm či skákacím panákem a občerstvení Café Bar Terasy.

V horkém počasí pak děti i jejich rodiče jistě ocení 100metrovou vodní maxiskluzavku či vodní svět, ve kterém návštěvníci najdou nádrže s vodou a korýtka, kde si zejména menší děti mohou pouštět vodu nebo měnit její průtok. 

V Aktivity parku bude v době letních prázdnin probíhat větší část animačního programu pro děti. Kromě jednotlivých atrakcí parku se tu budou odehrávat i pravidelné rozcvičky a další zážitkový program vytvořeným zkušenými lektory.

Stejně jako loni se pak i letos na Monínci uskuteční oblíbené tematické dny, které budou svým zaměřením připomínat různé země – například Itálie, Řecko, Španělsko či Francii. V rámci těchto dnů se v animačním programu děti hravou formou seznámí se slovíčky a reáliemi, které jsou pro každou zemi typické, a mezinárodním tematickým dnům bude odpovídat i gastronomie, která se vždy zaměří na nejlepší kulinářské pokrmy dané země. 

Každý čtvrtek pak bude patřit kulturním večerům a speciálnímu programu S hvězdami o hvězdách. Na úvodní mini diskotéku pro děti a soutěže o ceny naváží koncerty známých interpretů, jako je Petr Kolář, Josef IX, Standa Hložek, Štěpán Kojan nebo Jakub Smolík. Poté bude následovat promítání videí o vesmíru a hvězdách a bude-li příznivé počasí, pak také sledování monínecké noční oblohy dalekohledem. Vstup na tyto akce, které jsou určeny ubytovaným i dalším návštěvníkům, bude zdarma.

PILSKÝ RYBNÍK:

  • PŘÍRODNÍ KOUPALIŠTĚ
  • 250 m OD RESTAURACE
  • VSTUP ZDARMA

VENKOVNÍ BAZÉN

  • 26 ˚C
  • PROTIPROUD, PERLIČKOVÁ LÁZEŇ
  • VSTUP PRO UBYTOVANÉ HOSTY ZDARMA

VNITŘNÍ BAZÉN

  • TEPLOTA DO 26,5 ˚C
  • AKTUÁLNÍ CENÍK NA RECEPCI

AKTIVITY PARK

  • VÝHODNÉ CELODENNÍ VSTUPNÉ PRO UBYTOVANÉ HOSTY

 

Areál Monínec

Aktuální informace o akcích a nabídce Areálu Monínec, kontakt a další informace naleznete na internetové adrese www.moninec.cz

Areál Monínec najdete na Javorové skále 70 km jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje nedaleko města Sedlec-Prčice. Monínec leží v srdci České Sibiře a Českého Meránu a je proto ideálním stanovištěm pro výlety s přáteli či rodinou. Široká síť cyklostezek procházející touto lokalitou činí z Monínce ideální místo pro cykloturistiku. Pro vášnivé bikery je zde bike park. Na své si přijdou i milovníci golfu. V bezprostřední blízkosti areálu najdete golfový areál Čertovo břemeno. Monínec s.r.o je člen koncernu Trigema a.s.

autor článku: Mgr. Petra Martínková - tisková mluvčí Areálu Monínec