Dnes je sobota 17. duben, svátek má Rudolf.

Zajímavosti

Markéta Dvořáková je nominována na ŽENU REGIONU. My jí podpoříme a vy?

přidáno: 20. 08. 2020

Celonárodní soutěž ŽENA REGIONU je určena ženám, jako je právě naše Markéta Dvořáková. Možná ani nevíte, že Markéta je nejen člověkem se srdcem na správném místě, ale že stojí také za spoustou aktivit v našem regionu. Získat titul ŽENA REGIONU může Markéta Dvořáková i díky vašemu hlasu…

„Markéta je ženou, která dělá svou práci naplno, stojí za mnohými projekty, každodenně pomáhá, tvoří, přispívá a rozvíjí Dobříš i jeho široké okolí. Mnoho lidí asi ani netuší, co vše už dokázala,“ říkají kolegyně Markéty z organizace Brdy-Vltava, které ji do soutěže nominovaly.

Markéta Dvořáková je ředitelkou Místní akční skupiny Brdy-Vltava, která vedla a vede neuvěřitelné množství projektů, je také milující manželkou a matkou tří dětí. Právě za podpory své rodiny a manžela zvládá všechny své role s naprostou noblesou a vždy ráda podpoří dobrou věc. Celý život bojuje za to, čemu věří a nikdy se nenechá „opít rohlíkem“.

Markéta Dvořáková stojí za mnohým v našem regionu…

Markéta Dvořáková stojí za mnoha aktivitami v našem regionu. Možná ji osobně neznáte, možná nevíte, co je to Místní akční skupina, ale určitě jste už slyšeli o novém pavilonu 2. základní školy v Dobříši nebo o pracovní četě, která pečuje o veřejná prostranství v našem regionu. Ano, i v tom má prsty právě ona. I díky její aktivitě a přípravě podkladů se podařilo městu Dobříš získat dotaci na výstavbu nového pavilonu a přístavbu hospodářského pavilonu 2. základní školy Dobříš.

Štěstí přeje připraveným a právě ona stojí za strategickými dokumenty, které přinášejí do našeho regionu finanční prostředky. Díky těmto prostředkům byly a stále ještě jsou z nich financovány například příměstské tábory Čápa a Dobříšku a nebo se z nich budují chodníky, pořizuje vybavení pro hasiče, do škol či sází stromy v obcích.

Její srdcovou záležitostí je však sociální oblast a pomoc potřebným ve všech podobách. V roce 2014 stála za myšlenkou zřízení společného fondu, ze kterého by byly přerozdělovány příspěvky organizacím pečujícím o své blízké. Tak vznikl Sociální fond regionu Brdy-Vltava, který sdružuje finanční prostředky od obcí z regionu Brdy-Vltava, podnikatelů a příspěvky veřejnosti. Do jednoho fondu jsou sdruženy prostředky veřejné a soukromé a poskytovatelé se o ně v rámci toho každý rok uchází.

Kde peníze pomohli, můžete vidět v krátkých spotech:

Pracovní četa

Ještě o rok dříve (2013) stála spolu s kolegy z MAS za zřízením pracovní čety. Práce v četě dává další šanci lidem, nad kterými jiní dávno zlomili hůl. "Čeťáci" se starají o veřejná prostranství v obcích regionu.

Křížová cesta smíření

Také nezapomíná na duchovní rozměr bytí a je velmi aktivní v budování Křížové cesty smíření pátera Josefa Toufara ve Višňové. 

Pomoc v době koronvairu

V neposlední řadě pomohla Markéta také v době koronaviru, kdy se jí podařilo zapojit mnoho dobrovolníků a koordinovat šití a distribuci roušek a sjednotit tak celé okolí. Sehnala desítky litrů dezinfekčních prostředků pro školy v celém regionu Brdy-Vltava.

Tak v tom všem má prsty Markéta Dvořáková a je nám ctí s ní pracovat. Co tomu říkáte?

„Svojí překypující energií dokáže nadchnout okolí pro dobrou věc a stále se snaží zlepšovat malý kousek světa kolem nás – náš mikroregion. Je tak velkým vzorem celému týmu Brdy-Vltava,“ říkají její kolegyně a prosí nás všechny o hlas pro skvělou ženu Markétu Dvořákovou.

HLASOVAT pro Marktétu Dvořákovou MŮŽETE ZDE:

autor článku: redakce DA