Dnes je úterý 21. září, svátek má Matouš,
je Mezinárodní den míru.

Zajímavosti

Kotlíkové dotace v roce 2021. Kdo má stále možnost dotaci získat?

přidáno: 18. 02. 2021

Kotlíkové dotace byly v roce 2020 a jsou stále otevřeny pro podnikatelské subjekty, jako jsou kraje, obce, příspěvkové organizace, vysoké školy, veřejnoprávní instituce aj. Žádosti se mohou posílat minimálně do března roku 2021.

Kotlíková dotace v roce 2021...

Kotlíkové dotace pro fyzické osoby se budou stále vyřizovat i v roce 2021 pro ty, kteří již mají vyplněnou platnou žádost o dotaci. Co se týče NOVÝCH žádostí v roce 2021, tak ve Středočeském kraji jde stále žádat Záleží nicméně na financích uvolněných vládou pro tyto účely.

Podrobné informace a návod „Jak vyplnit elektronickou žádost“ jsou uveřejněny na webových stránkách Středočeského kraje v sekci kotlíkových dotací.

Už teď víme, že se chystá program s pravděpodobným názvem „Energetické úspory a obnovitelné zdroje energie“, který se bude zabývat snižováním energetické náročnosti domů a podporovat ho. Podle nejnovějších zpráv kotlíková dotace bude opravdu pokračovat.

Celý program OPŽP 2021–2027 má být schválen nejpozději počátkem druhého pololetí 2021, takže s vyhlášením nového kola dotací na výměnu starých kotlů na pevná paliva lze počítat nejdříve na konci tohoto roku.

Také pamatujte: 

Od září roku 2022 nebude podle platného zákona o ochraně ovzduší v ČR možné provozovat v domácnostech staré neekologické kotle 1. a 2. emisní třídy. Pokud si nejste jisti, zda se legislativní změny vztahují i na váš kotel, stačí nahlédnout na výrobní štítek nebo do dokumentace, kde najdete označení emisní třídy. Když není možné údaj dohledat, kotel s největší pravděpodobností nevyhovuje a měli byste začít řešit výměnu. V případě porušení a dalšího používání nevyhovujícího kotle vám může hrozit pokuta až 50 tis. Kč.

autor článku: MěÚ Dobříš - odbor výstavby a životního prostředí