Dnes je čtvrtek 21. březen, svátek má Radek,
je Mezinárodní den zdravého spánku.

Zajímavosti
Menubox
Restbox

Na Příbram Food Festivalu vyhrál penzion Nový Rybník

přidáno: 20. 09. 2017

V neděli 17. září 2017 se uskutečnil 1. ročník Příbram Food Festivalu, který se konal na Dvořákově nábřeží. Počasí bylo jako na objednávku, což přitáhlo i tisíce návštěvníků. Vstupem prošlo 4 000 lidí.

Akce, která v Příbrami doposud chyběla. Jídlo táhne všude a ukázalo se, že to platí i v Příbrami. Už od 10:00 hod., kdy byl oficiální start, se začaly tvořit fronty u obou dvou vstupů. V 11:00 hod. už bylo nábřeží plné doslova k prasknutí a obsluha v restauracích se ani na minutu nezastavila. Kolem 15:00 hod. bylo téměř všude vyjedeno, avšak našly se tři restaurace, které měly zásoby až do konce.

,,Takovou návštěvnost jsme nečekali. A asi ani restaurace, protože jim zásoby došly poměrně rychle. Věřím, že se na další roky více zásobí a my zvětšíme asi prostory, protože zájem o akci tohoto typu v našem městě je enormní. Ovšem nestalo se, aby nebyly volné stoly pro konzumaci pokrmů. Stále je co vylepšovat,“ řekla za VDN promo Jitka Doubravová.

Původní plán byl podle slov organizátorů udělat festival kolem celé Obory, který se ovšem tři dny před akcí vzhledem k předpovědi počasí změnil. ,,Festival měl být kolem dokola, ale protože hlásili po celý den déšť, předělali jsme to. Nakonec předpověď nevyšla, ale to nemohl nikdo čekat. Naštěstí nevyšla,“ dodala Jitka Doubravová.

Vyhrál Penzion Nový Rybník

Mimo jídla si užili návštěvníci i čtyřhodinovou show vaření, nebo ukázku vykrajování z ovoce a zeleniny. Kolem 17:00 hod. proběhlo za přítomnosti všech zástupců restaurací, organizátorů a návštěvníků slavnostní vyhlášení nejlepších restaurací. A tady jsou výsledky:

1. místo penzion Nový rybník

2. místo Statek Svaté Pole

3. místo Pizzařství Příbram

Výherci si převzali speciálně vyrobené dřevěné trofeje, které jistě uvidíte vystavené u nich v restauracích. Pěti kilovou italskou šunku a parmezán pro vítěze věnovala firma Bidfood. Mimo vyhlášení restaurací byl vylosován i jeden výherce, který se zapojil do hlasování. Ten si odnesl poukaz na automobil na víkend od společnosti Auto Černý – Peugeot Příbram.

Všem výhercům gratulujeme a už se těšíme na další ročník.

autor článku: redakce DA a Jitka Doubravová