Dnes je sobota 16. leden, svátek má Drahoslav.

dobrisskoaktualne.cz/zajimavosti

Dokumentární film Attila produkuje Příbramák Petr Větrovský

přidáno: 27. 01. 2020

V listopadu žila Česká republika a Slovensko MMA zápasem století, kdy proti sobě nastoupili Karlos Terminátor Vémola a Attila Végh. Vítězství slavil po úžasném KO v prvním kole slovenský zápasník Végh, o kterém jde nyní do kin celoživotní dokument. Vidět ho můžete 16. února 2020 i v příbramském kině.

Za scénářem a režií dokumentu stojí Petr Větrovský, bývalý zastupitel města Příbrami a generální ředitel 1.FK Příbram. "V rámci proma na naši akci s Tysonem Furym, kde byl Attila hostem, jsem jel natáčet k jeho rodičům do Gabčíkova na Slovensku promo medajlonek o jeho životě. Natáčení pro mě bylo tak emocionálně silné a to nejen ze strany jeho, ale i jeho rodiny, že jsem mu po cestě z Gabčíkova volal, zda už o něm někdo chtěl natočit film. Ještě ten den jsme se dohodli,“ napsal na svém Instagramu Petr Větrovský.

Dokument Attila bude popisovat nejen život Attily Végha, ale i cestu, jakou si sport samotný prošel. Od dob, když zápasníci dostávali za zápasy tričko, až po současnost, kdy se ze sportu stal velký business. Těšit se můžete na archivní záběry z Attilova dětství, které pečlivě natáčel jeho otec, nebo záběry z Ameriky, kde slovenský zápasník dlouho dobu bojoval.

Sport MMA zažívá v posledních letech absolutní boom, co se týče jeho popularity. Je absolutně nejrychleji se rozvíjejícím sportem na světě, ať už do počtu závodníků, tak v návštěvnosti galavečerů. O připravovaný dokument se očekává velký zájem. Bude to vůbec první dokument o mma zápasníkovi v historii jak v České republice, tak na Slovensku.

Oficiální trailer k filmu

Do svého programu ho zařadilo i kino v Příbrami, kde si ho budete moci vychutnat v neděli 16. února 2020 od 17:00 hodin. Vstupenky jsou už nyní v předprodeji na webu.

Doporučujeme si ji zakoupit s předstihem.

autor článku: redakce DA