Dnes je úterý 21. září, svátek má Matouš,
je Mezinárodní den míru.

Zajímavosti

Dobříšská modelářská výstava letos opět vítá rekordní počet vystavovatelů!

přidáno: 21. 08. 2021

Prostory dobříšské sportovní haly se po roce opět proměnily v jeden velký výstavní sál. Právě dnes tady totiž můžete navštívit jednu z největších modelářských výstav v České republice. K vidění budou díla více jak 120 modelářů a k programu akce se opět připojí také veteránisti se svými unikátními stroji.

Už v loňském roce se mohli modeláři z Dobříše těšit z vysokého počtu návštěvníků své výstavy i rekordního počtu začínajících i špičkových vystavovatelů. Podle slov jednoho z hlavních organizátorů výstavy Tomáše Vokurky, je o letošní výstavu zájem ještě větší.

14. ročník Dobříšské šelmy nabídne úžasnou podívanou pro celou rodinu

Dobříšská šelma se stala jednou z tradičních akcí v našem městě, která se každým rokem rozrůstá. Dříve využívané prostory dobříšského kulturního domu organizátorům této akce už nestačili, a tak se přesunuli do sportovní haly. V loňském roce jsme tady mohli na jednom místě vidět přes 550 modelářských prací od téměř 120 vystavovatelů. Dobříšská šelma se tak stala největší konanou výstavou v České republice. Dnes však tento rekordní počet vystavovatelů znovu překonala a opět se tak stává největší modelářskou událostí roku.

Na DOBŘÍŠSKOU ŠELMU přijíždí špičkoví modeláři z celé České republiky

Od dnešního rána přijíždí k dobříšské sportovní hale modeláři z celé České republiky a postupně zde s největší opatrností vybalují své poklady. K vidění tady tak budou stovky nejrůznější modelů - letadla, lodě, vojenská technika, civilní technika, vláčky a celé vlakové sestavy, papírové modely, ale i další zajímavosti z oblasti sci-fi a nejrůznějších miniatur i figurek.

"Na Dobříš za námi i letos přijeli opravdu ti nejlepší modeláři z Čech. Aktuálně máme přihlášeno 565 modelů - což znamená, že loňský báječný ročník jsme už nyní překonali. Přijďte s nái obdivovat vystavené modely, popřípadě přineste modely vlastní, budeme se na vás těšit!upřesňují dobříšští modeláři těsně před zahájením výstavy a zvou širokou veřejnost k návštěvě.

Na místě si samozřejmě budete moci pořídit nové modely a jiné vybavení pro modeláře, které sem přivezli specializovaní prodejci.

Před dobříšskou sportovní halu dnes dorazí i Auto – Moto Veteráni

Na zahájení výstavy by měli před sportovní halu dorazit opět také veteránisti, kteří míří na sraz do nedalekého Obořiště. Návštěva akce tedy rozhodně bude stát za to!

V řadě již 3. Sraz Auto Moto Veteránů, se pak koná dnes od 13:00 hod. na fotbalovém hřišti v Obořišti.

Tady je pro dospělé i děti připraven bohatý doprovodný program. Na místě samozřejmě nebude chybět ani občerstvení.

autor článku: redakce DA