Dnes je středa 21. duben, svátek má Alexandra.

Zajímavosti

POZVÁNKA na akci „Bezpečně u vody“ s Policií ČR

přidáno: 10. 07. 2020

Přijeďte na Slapy! Středočeská policie tady připravila v rámci projektu "Bezpečně u vody" osvětovou akci s ukázkou techniky poříční policie, ale i jejich práce.

Policie ČR zve zástupce médií a veřejnost na preventivní projekt „Bezpečně u vody“. Tato preventivní akce bude probíhat souběžně s bezpečnostním opatřením „Voda 2020“, které Policie České republiky realizuje od roku 2016.

Kdy a kde se akce "Bezpečně u vody" uskuteční?

Akce proběhne v sobotu 11. července 2020 v době od 14:00 do 16:00 hod. na pláži u Autokempu Nová Rabyně u Slapské přehrady.

Preventivní akce, ale současně i bezpečnostní opatření, které probíhá po oba dva prázdninové měsíce a končí poslední zářijový den, má za cíl zvýšit bezpečno t na vodních tocích a vodních plochách na celém území České republiky.

V rámci preventivního působení v oblasti Slapské přehrady budou policisté návštěvníkům předávat osvětové materiály, alkoholtestery a předměty sloužící k bezpečnosti na vodě i u vody.

Na místě akce bude k dispozici:

  • prezentační stánek Oddělení tisku a prevence KŘP Středočeského kraje s propagačními
    a edukačními materiály;
  • policisté Poříčního oddělení Slapy + potápěči
  • ukázka policejní techniky a vozidel

Ukázky:

  • Vodní záchranná služba - dopomoc tonoucímu a vodní záchrana osobním zásahem (s využitím pomůcek potřebných k záchraně)
  • Práce policejních potápěčů

autor článku: por. Bc. Monika Schindlová, DiS. - tisková mluvčí Policie ČR Příbram