Dnes je čtvrtek 21. březen, svátek má Radek,
je Mezinárodní den zdravého spánku.

Zajímavosti
Menubox
Restbox

Za besedu s Martou Kubišovou a jejími hosty se děkovalo potleskem ve stoje

přidáno: 25. 09. 2017

Ve čtvrtek 21. září večer proběhla v Kulturním domě v Dobříši beseda v hvězdném obsazení. Celý večer byl zasvěcen Martě Kubišové, která na podzim tohoto roku ukončí svou pěveckou kariéru. Jako host se zúčastnil Ondřej Vetchý a Petr Malásek.

Prostor pódia Kulturního domu v Dobříši se před představením změnil k nepoznání. V pozadí byla postavena LED obrazovka, na které se během představení promítala videa týkající se hostů.

Moderátorem večera byl pro tentokrát Petr Větrovský, který besedu vtipně uvedl a představil sponzory. Hned v úvodu pozval na pódium hlavního hosta večera, Martu Kubišovou, se kterou si povídal o jejím obdivuhodném životě. "Životní příběh Marty Kubišové je pro mě velmi inspirativní a jsem rád, že prostřednictvím besedy ho mohla sdělit i Dobříšákům," uvedl Petr Větrovský.

Ondřej Vetchý chtěl motivovat návštěvníky

Po Martě Kubišové přišel Ondřej Vetchý. Mnozí by ho možná v jeho delších vlasech ani nepoznali. Image herce se často mění kvůli divadelním či filmovým rolím, a jak Ondřej publiku prozradil, právě nová role Jeronýma Pražského je důvodem jeho současného vzhledu. Ondřej spíše než o své herecké kariéře mluvil o svém pohledu na svět. Snažil se publikum motivovat, aby se starali o naši zemi a chránili i ostatní občany. Za každý svůj proslov si vysloužil obrovský potlesk. "Ondřej je nejen skvělý herec, ale také úžasný člověk, který nemá ani vteřinu volného času. Moc si tedy vážím, že přijal pozvání a dorazil na Dobříš. Je to bojovník a velký vlastenec," dodal Petr Větrovský.

Třetím hostem byl klavírista Petr Malásek, který s Martou hraje již 19 let, a bude ji s jeho kapelou doprovázet na jejím posledním turné v kariéře, kdy společně zavítají například do nedalekých Hořovic nebo do Sedlčan. Třešničkou na dortu celého večera byla píseň Marty Kubišové s názvem Modlitba pro Martu, kterou zazpívala za doprovodu právě Petra Maláska. Tato píseň se stala symbolem pádu komunismu v roce 1989.

Beseda předcházela poslednímu turné Marty Kubišové, které startuje už 8. října v Brně pod organizací agentury VDN promo. Pokud byste chtěli i vy sehnat ještě vstupenku na některý z posledních koncertů, neváhejte s nákupem, protože většina je již vyprodaná nebo zbývají poslední volná místa.

autor článku: Jitka Doubravová