Dnes je čtvrtek 13. prosinec, svátek má Lucie.

Zajímavosti
Menubox
Restbox

Pohladilo vás letní slunce a zůstala vám po něm zvýšená pigmentace?

přidáno: 14. 12. 2016

Zvýšená pigmentace kůže, zvláště po létě, není nic neobvyklého. Jsem tmavovláska a díky své touze po sexy bronzové pokožce v letním období řeším problém pigmentových skvrn v obličeji, nejvíce kolem rtů. Proto jsem začala hledat možnosti léčby těchto nechtěných letních suvenýrů přímo v Dobříši a objevila jsem velice milou dámu s letitou praxí v dermatologii, paní Marcelu Vondráčkovou.

Hned jsem se objednala na konzultaci do jejího studia Relax Time Dobříš (Mírové nám 231, Dobříš). Paní Vondráčková mi ochotně vysvětlila, že zvýšená pigmentace není žádná nemoc, ale že se tak pokožka chrání tvorbou melaninu (kožního pigmentu) před škodlivými vlivy ultrafialového záření. Pihy a pigmentové skvrny jsou malé či větší skvrny kožního barviva na pokožce. Jejich vznik ovlivňují především geny a slunce. Hnědavé pigmentace mohou vzniknout i jako následek spálení kůže, zánětu, antikoncepce, hormonálního onemocnění či věku.

Jednou z účinných možností, jak výrazně zesvětlit pigmentové skvrny, je chemický peeling. Vysoká koncentrace kyseliny glykolové nebo jiné ovocné kyseliny odstraní odumřelé buňky, umožní, aby účinné látky pronikly do větší hloubky, a navíc podpoří regeneraci kůže. Při hloubkovém peelingu ošetřené plochy nejprve zhnědnou, později se začnou olupovat. Po pěti ošetřeních s týdenním až čtrnáctidenním odstupem jsou pigmentové skvrny výrazně světlejší. Účinek navíc dobíhá ještě několik týdnů. Doporučuje se kúru absolvovat ideálně dvakrát ročně a v období, kdy nejméně svítí slunce. Teď je tedy nejvhodnější doba, kdy může být cela kúra nejefektivněji absolvována.

Po prostudování všech služeb salonu jsem ke své radosti zjistila, že kromě kosmetického ošetření, pedikúry, masáží a nehtové modeláže zde provádějí i aplikaci permanentního make-upu a řas. Rozhodla jsem se proto napsat Ježíškovi, jak moc nutně potřebuji dárkový poukaz na kosmetiku, při které zdarma (to jsem Ježíškovi obtáhla červeně) dělají parafínový zábal rukou, na permanentní oční linku (kdo má stále bojovat s malováním linek) a na prodloužené řasy (ty prostě potřebuji).

autor článku: Gabriela Mašková