Dnes je sobota 19. říjen, svátek má Michaela.

www.mojerukavice.cz/?fbclid=IwAR27q0MRau9Oc7KFeEbEg6LPL9ZVhOiwO1Sklbrkxq7Pthu179A2YYnCgIk

Neustále bojujete při výběru oblečení? Nechte si poradit od odborníků!

přidáno: 22. 04. 2018

Jaký kus oblečení by vám rozhodně neměl ve skříni chybět? Jak si umět konečně správně vybrat? Leckdy opravdu nestačí vzít si jen peněženku a vyrazit na nákupy. Mnohé z vás možná od nákupů odradí právě myšlenka toho, že neví, co si obléknout, aby vám to slušelo. Jak tedy na to?

S dalším příchodem do obchodu si řeknete, že si dnes konečně pořídíte jiný druh oblečení, než kterých doma máte plný šatník. Ovšem po pár minutách už v ruce opět držíte ten stejný typ oblečení, který si pravidělně kupujete... Proč se nejen ženy, ale i muži, bojí vyjít ze „zašlých kolejí“? Jaký kousek oblečení by rozhodně neměl v žádném šatníku chybět, a který si naopak mohou dovolit jen ti „vyvolení“? Zeptali jsme u odborníků, a to v příbramském Fashion Time Street.

Bojí se lidé experimentovat s nákupem oblečení? Mají raději tradičnější oblečení, které se nosí běžně?

Vždy záleží na typu zákazníka. Někteří upřednostňují klasické styly oblečení. Ale z naší zkušenosti prodávajících v našem obchodě lidé především vyhledávají originální kousky oblečení. Naši zákazníci oceňují ve Fashion Time Street originalitu italské módy, která nám nabízí pestrost barev, vzorů a svěžest do našich šatníků.

Proč by se lidé neměli bát jiných střihů?

Udržovat módní střihy znamená udržovat si mladistvý vzhled. To platí jak u žen, tak i u mužů.

Chtějí si zákazníci v obchodě poradit od odborníků?

Z naší zkušenosti si troufám říct, že zákazníci si rádi nechají poradit. Každý z nás občas váhá nad stylem a správnou velikostí oblečení. Díky našemu týmu proškolených asistentek prodeje rady a jejich zkušenosti oceňují.

Podle čeho byste ženám poradili si vybrat správný typ oblečení?

Postavy žen můžeme rozřadit (mimo jiné) na 3 hlavní typy:

A: Čtverec - Ženy tohoto typu mají zhruba stejně široká ramena i boky, bohužel však i pas. Tyto ženy mohou do svého šatníku zařadit pásky a bát se nemusí ani nabíraných pouzdrových šatů nebo sukní. Naopak by se měly vyhnout tzv. pytlovitým střihům.

B: Hruška - Znaky tohoto typu postavy jsou úzká ramena a vrchní část těla, ženy však velmi snadno přibírají na bocích. Ženy tohoto typu by měly zvýrazňovat svůj úžší pas a také dekolt. Neměly by se tak bát větších výstřihů či zdobení dekoltu různými šperky. Vyhnout by se měly upnutým kalhotám či sukním.

C: Přesýpací hodiny - Jedná se o dokonalou postavu dle expertů z modelingu, ale i pro fitness a bodybuilding. Ženy mají úzký pas, zároveň však nemají pěkné křivky. U těchto žen je důležité podtrhnout úzký pas. Vhodným výběrem budou kalhoty s vyšším pasem, naopak vyhnout by se dámy měly bokovkám.

Mohou i plnoštíhlé ženy nosit vzory na oblečení? Co květované vzory, které jsou v současnosti velmi módní?

Ženám s plnoštíhlými křivky bych doporučila vyhýbat se vodorovným pruhům, protože právě ty rozšiřují postavu. Pruhy svislé naopak postavu prodlužují. Pokud plnoštíhlé ženy zvolí na oblečení vzory větších velikostí, nemusí se bát posměchu. Vzory menších velikostí na kráse postavy nepřidají. Dnešní léto nám přinese plno vzorů rozkvétajících květin, barevných puntíků. Dámy s bujnějšími tvary, nebojte se toho! My Vám rády ve Fashion Time Street pomůžeme najít i ten Váš správný módní kousek se vzory.

A co ženy a podpatky? Opravdu mohou podpatky opticky zúžit pas, jak je tomu tradičně známo?

Ano, určitě, podpatky nám opticky prodlužují nohy a zvýrazňují ženskost.

A jakým ženám byste doporučili overall? Často se ho ženy obávají...

Obávají se oprávněně. Overally si mohou dovolit ženy štíhlejší postavy.

Podle čeho by se měli ženy i muži vždy řídit?

Rada na závěr pro ženy i muže. Noste oblečení plné barev, ve kterém se budete cítit dobře.

autor článku: Kamila Paulová a Fashion Time