Dnes je úterý 18. únor, svátek má Gizela.

veselarodina.org/aktuality/96-vikend-s-jogou-2020

Dámy, stačí jen 5 minut denně a vaše sebevědomí bude hned o něco vyšší!

přidáno: 03. 11. 2017

V sychravém počasí si pleť žádá naši péči! Nezapomínejte na ni, milé dámy, a najděte si každý den alespoň pár minutek pro sebe. Uvidíte, že se budete cítit hned o něco lépe. A věřte, že k většímu sebevědomí postačí pouhých pět minut…

Dnes vám přinášíme tipy od zkušené kosmetické poradkyně a vizážistky Kláry Andrejskové. Co bychom, milé dámy, neměly ráno opomenout, abychom se během dne cítily co nejlépe?

Každodenní nutná chvilka pro sebe

Nejspíš to tak máme všechny… Ráno vstaneme, v zimě nás obklopuje tma, nic se nám nechce, tušíme, jaké počasí nás během dne čeká, pouhopouhý mráz, který kreslí ornamenty po oknech a nás nutí vrátit se do peřin. Přesto cítíme, jak nás obličej pne nebo je naopak mastný. Každá pleť je jiná, ale každá vyžaduje péči. Dojdeme do koupelny, opláchneme si oči a při té příležitosti i pleť. Krásně nás to probudí a při té příležitosti ji rovnou vyčistíme pomocí vhodného čistícího gelu, který následně opláchneme vodou a naneseme hydratační krém. Základ máme hotový. Jsme připraveny do nového dne. Jak si ale nejlépe zvýšit po ránu náladu a sebevědomí?

Vstávat ještě dříve? Rozhodně ne!

Je jasné, že se nám nechce vstávat příliš brzy a líčit se dennodenně jako na maturitní ples, ale přeci jen stačí trochu make-upu a řasenka a pak vesele a s úsměvem vyjít do světa. A nebojte… V jednoduchosti je krása!

Postačí vám pouhých 5 minut, jak na to?

  • Nejdříve naneseme fixační gel pod make-up s ochranným faktorem.
  • Poté přijde na řadu make-up, který je důležitý nejen pro jednocení pleti, ale také pro její ochranu.
  • Poté použijeme tvářenku, která nám dodá zdravou barvu.
  • Celý obličej zapudrujeme.
  • Upravíme, popřípadě zvýrazníme obočí.
  • Pokud to samy nevyžadujeme, stínováním očí se nemusíme zdržovat, postačí pouze řasenka.
  • Naneseme rtěnku, která nám odstínově ladí k tvářence.

A můžeme vyrazit vstříc novému dni!

Proč by měl být ochranný faktor i v zimě nutností?

I když si to většina z nás neuvědomuje, ochranný faktor by měl být nutností nejen v létě, ale po celý rok. Náš obličej nikdy nezakrýváme, sluneční paprsky září neustále a obličej je tak vystaven jakémukoli počasí. Nebudeme vás zatěžovat složitou teorií, ale je důležité myslet na to, že záření nám ničí pleťové buňky, a proto bychom se měli chránit po celý rok, i když nejsou potřeba tak silné faktory jako v létě.

Tip – když nestíháme, co určitě nezapomenout?

 „Pokud opravdu nestíhám ani to pětiminutové líčení, rozhodně se neobejdu bez make-upu, který mi chrání pleť před vnějšími vlivy, dokreslením obočí a bez barevné rtěnky, kterou si hodím do kabelky a nosím ji celý den s sebou. Když už nic jiného, rtěnka vám zvýrazní rty, dodá jim barvu a upoutá  pozornost. Pro mě je to takový malý zázrak do kabelky,“ radí Klára.

I po náročném dni zavítejte do koupelny a dopřejte své pleti zaslouženou péči, naprostý základ je již ve zmíněné podobě důkladného vyčištění a hydratačního krému.

P.S.: „Každá pleť má své individuální potřeby, je důležité si nastavit svůj plán péče , vaše pleť vám to mnohonásobně vrátí. Ráda vám s tím poradím,“ vaše Klára Andrejsková, kosmetická poradkyně a vizážistka Mary Kay.

Klára Andrejsková -  kosmetická poradkyně a vizážistka

autor článku: Klára Andrejsková