Dnes je úterý 20. listopad, svátek má Nikola,
je Světový den dětí.

Zajímavosti
Menubox
Restbox

Vlasové trendy jaro/léto 2017

přidáno: 23. 05. 2017

Jaro, období plné nové energie, života, bývá také plné nových rozhodnutí, převratů, předsevzetí a změn, ať už životních či dílčích. Se záplavou nové energie, chce většina žen změnit i něco ve svém životě. Tak jako módní značky přicházejí s novými trendy, které žádné ženě nesmí chybět v šatníku, tak i vlasoví návrháři a kadeřníci se snaží držet krok s dobou a vymýšlí nové kolekce účesů, stylingu a trendy barev.

Každá z nás si na jaře ráda pořídí něco nového.  Spousta z nás přemýšlí i o nějaké větší změně a tou změnou bývá zpravidla změna účesu. Často máme i předsevzetí o tom, jak konečně s jarem začneme běhat a vylepšíme si tak i svoji postavu, to nás stojí ale hodně úsilí, častokrát i přemáhání se a kolikrát ani nezačneme.  Změna účesu je naopak viditelná hned a bez větší fyzické námahy.

Jaké ale jsou ty letošní fashion trendy pro vaše vlasy, které vás rozzáří?

Základem každého účesu letošní sezóny by měla být přirozenost.

Mezi barvami budou převažovat především odstíny hnědých vlasů – od velice tmavé až po oříškově hnědou barvu, od měděných odstínů až po zlaté. V kurzu zůstává samozřejmě i blond, která půjde až do popelavých odstínů šedé, stříbrné a bílé. A bude porážet odpor žen k šedinám. Pokud hledáte trochu větší „odvaz“ pak svůj účes můžete oživit pramínky v pastelových barvách šeříkové, pomněnkově modré, růžové, či žlutozelené. Rebelky pak mohou kombinovat několik různých pastelových barev v jednom účesu.

Chcete dát svým vlasům nový přeliv, ale nebaví vás chodit každý měsíc na dobarvování odrostlých konečků? Pak pro vás máme několik typů.

Zatímco v loňském roce se vrátil do módy oblíbený  Ombre styl, letos se technika barvení přesunula do přirozeného prosvětlení ve stylu BALAYAGE.

Slovo Balayage pochází z francouzského slovesa balayage, což znamená zametat nebo také česat. Je to technika přirozeného prosvětlování vlasů, říká se jí také “malování na vlasy.”

Ombre styl byl hitem začátku desátých let tohoto století, je to styl přirozeného průniku jedné barvy do druhé. Může být velmi výrazný od velmi tmavé hnědé u kořínků až po platinovou blond u konečků a nebo jen lehké tónování přechodů mezi barvami, které působí přirozeně, jako kdyby vám vlasy vyšisovalo letní sluníčko. Zatímco Ombre styl je vyznačen výrazným přechodem z jedné barvy do druhé v délkách vlasů, je Balayage více přirozený. Je to hra barev. Kontrasty ve vlasech se vytvářejí selektivní aplikací nebo malováním barev na jednotlivé pramínky vlasů, které jsou volně držené a barva se nanáší pohybem podobným zametání. Díky tomu vzniká směs intenzity barev, která dotváří živý a přirozený vzhled.

Nevíte, zda dlouhé anebo krátké vlasy? Pokud se nemůžete rozhodnout, bude pro vás dobrou zprávou, že roku 2017 vévodí vlasy polodlouhé – tedy délka zhruba na ramena. Tato délka má několik nesporných výhod – dají se kdykoliv stáhnout do culíku a zároveň se s nimi dá i více experimentovat ať už z pohledu barev či střihu. “Hodně moderní jsou vlasy střižené do jedné roviny v různých délkách. V hledáčku jsou opět i mikáda ve všech různých délkách, klientky se k nim v poslední době hodně vracejí. Mikáda jsou prostě trendy.” říká Robert Černý, majitel salonů Kadeřnictví Robert.

Nesmíme zapomínat ani na naše pánské pokolení. “Pánské účesy se stále drží. V letech 2015-2016 byl velice oblíbený střih podle David Beckhama. Kratší vlasy po stranách a vrchní vlasy vyfoukané dozadu. Poté se hodně nosil culík z horních vlasů a nyní se ještě přidal plnovous a hodně vystříhané strany. U pánské klientely je teď hodně trendy pánské holičství Barbershop, které se specializuje na úpravu vlasů i vousů.” říká Robert Černý.  Pokud tedy chcete, aby byl Váš drahoušek, jak se říká IN, určitě ho pošlete k odborníkům či odbornicím, třeba právě do Barbershopu a nebo do Kadeřnictví Robert.

Základem krásných vlasů je jejich zdraví. Říká se „vlasy, koruna krásy“, proto o ně nezapomínejte pravidelně pečovat. Odborníci doporučují pravidelné zastřihování konečků každý 3. - 4. měsíc, optimálně v odborném zařízení. Pokud o vlasy pečujete samy doma, určitě stojí za to investovat do pravých kadeřnických nůžek a ty udržovat neustále ostré. Tupé nůžky vám vlasy jedině roztřepí. Používejte vhodný šampon pro váš tip vlasů a spolu s ním aplikujte pravidelně i kondicionér do konečků vlasů, který je zacelí a déle chrání proti nepříznivým vlivům městského prostředí. Jednou za čas byste také měly svým vlasům dopřát výživný zábal.

autor článku: Irena Bohuňková