Dnes je středa 6. prosinec, svátek má Mikuláš.

Zajímavosti

Relax na dosah ruky. Wellness v Panství Dlouhá Lhota je otevřené každý den

přidáno: 22. 03. 2022

Doléhají na vás každodenní starosti? Potřebujete si odpočinout, vypnout hlavu a zrelaxovat? Uvolnit se v sauně, protáhnout v bazénu, dopřát si kvalitní masáž? To vše můžete mít “lusknutím prstu”, a nemusíte si přitom platit za drahé wellness pobyty. Jen 8 km od Dobříše, v obci Dlouhá Lhota, se nachází někdejší barokní zámeček ze 17. století, kde se o vás doslova královsky postarají.

Nyní je objekt Panství Dlouhá Lhota zrekonstruovaný, jeho součástí je luxusní ubytování, stylová restaurace Konírna, malebný francouzský park a také wellness, které je každý den otevřené široké veřejnosti.

„Málokdo z okolí o našich službách ví, a přitom je mají na dosah ruky. Panství má výbornou dostupnost z Prahy, Příbrami, Dobříše, Sedlčan… Unikátní jsme především v tom, že u nás každý dostane komplexní nabídku služeb, které potěší všechny smysly, tělo i ducha. Ve wellness nabízíme mnoho procedur od rozličných druhů masáží přes pobyt ve vířivce, prohřátí ve třech moderních saunách až po zaplavání v bazénu s protiproudem a chrličem. Milovníci sportu můžou využít kurty na tenis, volejbal či nohejbal, pétanqueové hřiště nebo posilovnu. Po sportovních a relaxačních procedurách vám určitě přijde vhod procházka francouzským parkem a následně potěšení chuťových pohárků gurmánským zážitkem v restauraci Konírna, říká provozní wellness v Panství Dlouhá Lhota Hana Roubíčková.

Samotný pobyt ve wellness pro vás bude očistný nejen díky relaxačním procedurám, ale i díky místu s jedinečným geniem loci. Například masáže, které u nás ladíme do daného ročního období, máme pojmenované podle historických majitelů zdejšího panství. Zkuste třeba hřejivou masáž s názvem Ošetření hraběte Rudolfa, podle Rudolfa Colloredo-Mannsfelda, posledního majitele zámku. Dámy určitě ocení Hraběnčino hýčkání či Zámecký rituál krásy, které zahrnují procedury jako pro princezny,” láká Roubíčková. Kompletní nabídka masáží je k dispozici zde.

Vkusná a prostorná vířivka vás zaujme pro změnu tím, že je umístěna na balkoně, a budete z ní mít pěkný výhled na francouzský park a okolí. Co se týče saunování, nabízí vám v Dlouhé Lhotě pobyt v sauně bylinkové, která je vhodná pro jedince, kterým nevyhovuje vysoká teplota finské sauny a pro děti. V prostoru ohřívány jsou umístěné různé druhy aromatických bylinek jako mateřídouška, šalvěj, heřmánek, levandule, máta či meduňka. Pro saunové fajnšmekry je k dispozici sauna finská, která je rozpálena až na 95 stupňů, a díky vysoké teplotě v ní ze svého těla vyloučíte všechny škodlivé látky. Úžasný ozdravný relax zažijete také v turecké parní sauně se stoprocentní vlhkostí. Horká pára je vhodná mimo jiné při onemocnění dýchacích cest či revmatických potížích.

Pokud dáváte před zklidněním přednost aktivnímu odpočinku, návštěvu Panství si užijete stejnou měrou. K dispozici vám jsou kurty na tenis, volejbal, nohejbal či jiné hry, na které byly použité špičkové materiály jako DecoTurf a umělá tráva. „Jezdí nám sem trénovat i profesionální sportovní kluby. Kromě kurtů sportovci rádi využívají moderně zařízenou posilovnu s běhacím pásem, cyklotrenažerem, crossovým trenažerem, lavicí a dalšími pomůckami pro cvičení. Do budoucna budeme nabízet sál pro cvičení jógy a dalšího, například kompenzačního cvičení,” sděluje Hana Roubíčková. Volnější a klidnější formu sportu vám přinese zahrání francouzského národního sportu pétanque v - příznačně - francouzském zámeckém parku.

Prostory wellness v Panství Dlouhá Lhota jsou pro veřejnost otevřené v pondělí až pátek od 14:00 do 22:00 hod. a o víkendu od 10:00 do 22:00 hod. Svůj relaxační čas si dopředu rezervujte na tel.: 326 533 888 nebo přes webový formulář.

Panství Dlouhá Lhota

  • adresa: Dlouhá Lhota 1, 263 01 Dlouhá Lhota
  • tel. recepce:  +420 326 53 38 88
  • mob.: +420 728 33 44 33
  • e-mail: recepce@panstvi.cz

RESTAURANT KONÍRNA

Pondělí - Pátek: 12:00 - 23:00 hod.

Sobota: 11:00 - 23:00 hod.

Neděle: 11:00 - 22:00 hod.

  • tel. restaurace: +420 326 53 38 89
  • e-mail: restaurace@panstvi.cz

WELLNESS

Pondělí - Pátek: 14:00 - 22:00 hod.

Sobota - Neděle: 10:00 - 22:00 hod.

  • tel. wellness:  +420 326 53 38 88
  • mob.: +420 728 33 44 33
  • e-mail: recepce@panstvi.cz

Rezervace na wellness nutná minimálně 2 hodiny předem.

autor článku: Michaela Fialová Rozšafná