Dnes je pondělí 16. květen, svátek má Přemysl,
je Evropský den Slunce.

Zajímavosti

Podzimní módní seriál z Dobříše: K čemu se rukavice hodí a k čemu fakt ne!

přidáno: 04. 11. 2021

Ve spolupráci s paní Ludmilou Osičkovou a její značkou Moje rukavice pro vás máme novinku. Podzimní módní seriál, ve které vám prozradíme pár módních rad týkající se právě rukavic – funkčního, elegantního a nadčasového módního doplňku přímo z Dobříše.

 

Dnes začneme zlehounka. Něčím, co vás asi nepřekvapí, co si velmi dobře umíte na sobě představit. Takže si položme otázku - patří tweed letos do módního šatníku, ano či ne? 

Tvídové kalhoty, svetřík a kombinace šedé s černou jsou v podzimním šatníku už několik let stálicí. Tahle kombinace vlastně ani příliš módním vlivům nepodléhá, maximálně se mění střihy kalhot.

Letos jsou největším trendem nahoře přiléhavé a dole široké kalhoty a také zkrácené délky u klasických střihů. 

Věděli jste, že všechny tyto mužské prvky šatníku, které vidíte na obrázku, byly původně součástí Princetonského stylu oblékání? Jedna z prvních zmínek o něm je z roku 1938. Vznikl na univerzitě Princeton a byl znakem luxusu tamějších studentů.

Důležitou součástí jejich životů byla krom studia a zábavy také atletika. Na jejich vysportovaných tělech se módní oblečení krásně vyjímalo. Dodnes se jednomu z krátkých pánských střihů vlasů říká Princeton. 

Pokud se rozhodne obléknout v tomto klasickém stylu, kožené rukavice v černé barvě z mé dílny na míru vašim rukám podtrhnou eleganci a luxus celého vašeho vzhledu. 

 

 

Příště si něco povíme o malinko extravagantnější kombinaci.

 

autor článku: Mějte se krásně! Vaše Ludmila Osičková