Dnes je sobota 17. duben, svátek má Rudolf.

Zajímavosti

Uklízejte silou ozonu

přidáno: 24. 04. 2020

Nejenom v době koronavirové je vhodné čas od času dezinfikovat prostory. Varianta čištění ozonem je vysoce účinná. Koncentrovaná síla aktivního kyslíku po aplikaci výkonným přístrojem vyvíjejícím ozon perfektně ošetří obytné prostory, kanceláře, obchody i dopravní prostředky.

Při ručním čištění běžnými prostředky (například na bázi chlóru) nemáte sebemenší šanci dosáhnout stoprocentního pokrytí. Ozon je plyn, a proto se dostane skutečně úplně všude, do každé spáry, do všech pórů, nevynechá žádné místo. Nezanedbatelná je i účinnost dezinfekce ozonem, zatímco u konvenčních prostředků se udává v řádu desítek minut, u ozonu jsou to dny.

Postup při čištění 

Ozon se aplikuje výkonným přístrojem v uzavřených místnostech a nechá se působit, proces trvá zhruba 30 minut (u místnosti 200 m3). Poté se prostory vyvětrají a zůstane jen čerstvý vzduch. Čištění ozonem je naprosto nezávadné, nezanechává žádné odpadní látky a je ekologické. Aktivní kyslík, jak se také ozon označuje, se totiž po krátké době se opět samovolně rozpadá na kyslík (O2).

Kde všude jej využijete

Ozonem lze ekologicky dezinfikovat takřka vše, na co si jen vzpomenete.

Obytné prostory:

  • samozřejmě rodinné domy a byty, také společné prostory v domě (chodby, výtahy), garáže nebo i rekreační chaty a chalupy

Komerční prostory:

  • veřejností navštěvované úřady, obchody, gastronomické provozy, hotely a kanceláře. Také výrobní prostory a sklady

Zdravotnická a sportovní zařízení:

  • na prvním místě jsou to ordinace, čekárny a nemocniční pokoje. Dále pak rehabilitace, sauny, tělocvičny, fitness, whirlpooly i bazény

Dopravní prostředky:

  • nejenom veřejné dopravní prostředky, ale i osobní automobily nebo kabiny nákladních vozů

Účinky ozonu oceníte i při odstraňování zápachů například potu ve fitness, zatuchlosti ve starých a nevětraných domech, spáleniny, pachy ze zvířat a inkontinence, pachy v restauračních zařízeních i dopravních prostředcích.

Co je ozon

Ozon (O3) je bezbarvý plyn, ve vyšší koncentraci namodralý, který poznáte podle charakteristického zápachu. Vyniká silnými oxidačními účinky. Vzniká působením elektrických výbojů nebo krátkovlnného ultrafialového záření. Jeho účinku neodolá žádný virus, bakterie, plísně či houby. Po aplikaci nezanechává stopy a nezpůsobuje alergické či dýchací potíže, které jinak doprovázejí použití běžných chemických dezinfekčních prostředků.

Více informací o dezinfekci ozonem získáte na www.expresozon.cz.

autor článku: redakce DA