Dnes je středa 21. duben, svátek má Alexandra.

Zajímavosti

Stop těžkým nohám i celulitidě. Víme, jak na to!

přidáno: 14. 07. 2019

Také máte pocit, že s přibývajícími teplotami těžknou vaše nohy a ďolíčky na stehnech jsou čím dál patrnější? Tak zbystřete! Výživová poradkyně NATURHOUSE v Dobříši Veronika Markovičová vám přináší několik tipů, jak se zbavit těchto nepříjemných pocitů a estetického problému.

Oteklé nohy, zejména v oblasti kolen a kotníků, jsou důkazem špatně fungujícího lymfatického systému. Podobně je to i s celulitidou. „Celulitida je vlastně degenerativní změna podkožního tukového vaziva. Pojivová tkáň je oslabená, klesá obsah přirozeně se vyskytujícího kolagenu, a tuk, který by měl zůstávat uvnitř tkáně mezi svaly a kůží, prostupuje přes tkáň a deformuje ji. Predispozici ke vzniku celulitidy máme sice danou geneticky, ovlivňují ji i hormonální změny, ale svůj podíl na jejím vzniku má i váš celkový životní styl,“ vysvětluje výživová poradkyně Veronika Markovičová z NATURHOUSE v Dobříši.

Více pijte a choďte!

Své udělá nedostatečný nebo nevhodně sestavený pitný režim a strava, zejména přemíra toxinů a potravin zpomalujících metabolismus a tok lymfy. Stejně tak časté sezení či stání a nedostatek pohybu lymfatickému systému příliš neprospějí.

5 tipů pro lehké nohy bez celulitidy

1. Vsaďte na čerstvé potraviny. Zaostřete zejména na čerstvou zeleninu, jako je česnek a listová zelenina. Z ovoce se zaměřte na brusinky a veškeré bobulovité ovoce. „Přidejte do své stravy také semínka a ořechy a nezapomínejte i na kvalitní tuky,“ radí poradkyně Veronika.

2. Pitný režim. Ideální je pít minimálně 2 litry denně. Nejlepší je voda. Když vás omrzí, vylepšete si ji například pokrájeným sezonním ovocem a zeleninou.

3. Bylinky jako jsou petržel, ibišek, koriandr, echinacea, svízel, pýr a pampeliška, podpoří lymfatický systém.

4. Na rozproudění lymfy pomáhají různé masáže, zábaly, ale také přiměřený pohyb.

5. Vsadit můžete i na různé podpůrné doplňky a směsi na podporu lymfatického toku. „U mých klientů mají skvělé výsledky naše ampule FLUICIR s výtažky z borůvky, červeného vína a citronu. Dokáží zlepšit proudění krve a zbavit pocitu těžkých nohou, otoků končetin a celulitidy,“ vysvětluje paní poradkyně Veronika Markovičová.

Chcete osobně poradit? Přijďte na konzultaci ZDARMA

Výživová poradna NATURHOUSE Dobříš

Mírové náměstí 37

tel.: 734 235 988

e-mail: dobris@naturhouse-cz.cz

autor článku: NATURHOUSE Dobříš