Dnes je středa 22. leden, svátek má Slavomír.

Zajímavosti

Správnost mytí rukou bychom neměli podceňovat!

přidáno: 07. 05. 2018

Dnešní den, tedy 7. květen, je určen jako Světový den hygieny rukou. Jak bychom si měli správně ruce mýt a v jakých situací je dbát na hygienu ještě důležitější?

Dnes v pondělí 7. května se Oblastní nemocnice v Příbrami připojí k celosvětové osvětové akci, kterou je Světový den hygieny rukou. Jako každý rok i letos bude u hlavní recepce připravený stánek s vyškolenými sestrami, které budou předvádět správnou hygienu rukou.

Za použití fluoreskující desinfekce si lidé budou moci sami zjistit, na která místa při mytí zapomínají. Akce se uskuteční dnes od 8:00 do 14:00 hod. a jejím cílem je upozornit i laickou veřejnost na nutnost správného mytí a dezinfekce rukou. Pro ty, kteří si správné mytí rukou vyzkouší, bude navíc připravený malý dáreček. Hlavní část osvětového programu se koná v prostoru hlavní recepce nemocnice (pavilon C, přízemí, areál 1, Příbram I). 

Myslete na své zdraví! 

Správné mytí rukou a jejich následná desinfekce je jedním z nejlehčích způsobů, jak se vyhnout přenosným a často velmi nebezpečným infekčním onemocněním. V nemocnicích jsou nejvíce ohroženou skupinou jak hospitalizovaní pacienti, u kterých infekce může v lepším případě „jen“ prodloužit léčbu a dobu hospitalizace, tak jejich blízcí a všichni další, kteří do nemocnice přicházejí. Zvyšování bezpečnosti pacientů je také důvodem, proč Světová zdravotnická organizace věnuje hygieně rukou každý rok jeden z osvětových dnů.

autor článku: Bc. Martin Janota | Specialista pro styk s veřejností