Dnes je pondělí 16. květen, svátek má Přemysl,
je Evropský den Slunce.

Zajímavosti

Módní okénko vol. 3: K čemu se rukavice hodí a k čemu fakt ne!

přidáno: 18. 11. 2021

V pořadí 3. díl podzimního módního seriálu, který pro vás připravuje paní Ludmila Osičková – dobříšská rukavičkářka. Tento díl je věnovaný nadčasovým džínům…

Džíny se z pracovních kalhot staly synonymem volnočasového oblečení. Dokonce pronikly do kodexu oblékání neboli dress kódu.

V některých firmách je vyhlášen tzv. jeans day, tj den, kdy můžete, pokud nemáte obchodní jednání, přijít neformálně oblečeni. Bývají to často pátky, ale je to velmi individuální. 

Co se v džínové módě nosí letos? Nejvíc trendy jsou ty s vysokým pasem a spíše široké. Délkou od maxi až po boot cut tj zkrácené délky. Pokud chcete být skutečně IN, letos nechte ty obepnuté a těsné, tzv. skinny na dně své skříně. 

A co džíny a rukavice? Ve výběru barvy jsou dvě základní možnosti. Vyberte si modré, ladící k barvě vašich džín nebo naopak barevné, ladící s ostatním oblečením. Určitě jimi podtrhnete originalitu svého vzhledu. 

Máte u vás ve firmě jeans day? Využíváte ho vy osobně k neformálnímu oblékání?

Nejen rukavice ke svým oblíbeným džínám si u mne můžete nechat ušít nebo využijte omezené akce na výprodej skladových zásob v mém e-shopu a chyťte si ty své! 

Příště se zblízka podíváme na formálnější módu, a jaké rukavice k ní volit. 

autor článku: Mějte se krásně! Vaše Ludmila Osičková