Dnes je pátek 1. prosinec, svátek má Iva,
je Světový den AIDS.

Zajímavosti

Módní okénko vol. 9: K čemu se rukavice hodí a k čemu fakt ne!

přidáno: 13. 01. 2022

Módní rukavičkářský seriál, který pro vás připravuje paní Ludmila Osičková se pomalu blíží ke konci své první série. Tématem předposledního dílu je kožešina.

 

Dnes se zachumláme do kožešinek.

Můžeme volit rukavice kožešinou jen lemované nebo opravdu celé kožešinové. Ty s kožešinovým lemem bývají zpravidla elegantnější. Lemují se nejčastěji králičinou. 

 

U celokožešinových je většinou na prvním místě tepelná pohoda třeba i v třeskutých mrazech. Často pak volíme palčáky nebo rukavice s palčákovou klopou na prsty.

 

Ráda bych vám představila některé speciální materiály právě pro to nejstudenější období roku. 


Například COURLY jehnětina, jejíž kadeře zajišťují svým rozmístěním zcela přirozenou izolaci.  Neexistuje žádný jiný materiál, který by vás více udržoval v teple, a přitom stále dokázal být elegantní.

Dalším zajímavým materiálem je šmašle. Je získáván z kůže nenarozených jehňat. Jedná se o nejjemnější jehněčí kůži s vlasem. Nejlepší kvalita je z Nového Zélandu. Šmašle se používá u těch nejdražších rukavic s beránkem. Většinou je kůže používána obráceně, tedy lícová strana s chlupem je uvnitř rukavice, aby hřála.

 

Naladila jsem vás na zachumlání do kožešiny? Máte ji rádi? Jak ji nosíte? 

Nejen rukavice s kožešinou, ale jakékoliv podle vašeho přání, si u mne můžete nechat ušít nebo využijte omezené akce na výprodej v mém e-shopu a chyťte si ty své!

 

Příště vám povím o dlouhých rukavicích.

autor článku: Mějte se krásně! Vaše Ludmila Osičková