Dnes je pondělí 16. květen, svátek má Přemysl,
je Evropský den Slunce.

Zajímavosti

Módní okénko vol. 7: K čemu se rukavice hodí a k čemu fakt ne!

přidáno: 16. 12. 2021

Je tu opět váš podzimní módní seriál! Dnes trochu jinak...

 

Pět ódy na rukavice šité z peccary kůže jste ode mne slyšeli a četli nesčetněkrát. Ale já si prostě nemůžu pomoct. Je to láska, která téměř vždy začíná nenápadnou větou: “Co na nich všichni máte?”

Pak si jedny natáhnete na ruce jako ten mladý muž na fotkách. Úžasem na chvilku zatajil dech a pak vydechl: “To snad není možné! To je pocit!” A už je nechtěl sundat.

A k čemu se hodí? Ke všemu! 

co je to tedy peccary neboli česky pekari?

Je to savec, sudokopytník z čeledi peccariovitých. Vlastně takové středně velké prasátko. Vyskytuje se v Americe a zajímavostí je, že jihoameričtí indiáni se pekariů bojí. Stádo pekariů se dokáže ubránit i jaguárovi. V zoologických zahradách mnohdy vážně pokoušou návštěvníky, kteří se je snaží pohladit nebo krmit z ruky. Několik exemplářů najdete i v pražské ZOO, která se letos pyšní i chovatelskými úspěchy v podobě odchovaných mláďat P. Wagnerových.

 

 

Nebudu se tvářit, že šiji rukavice z napodobenin kůže nebo textilu. To bych nebyla já, Ludmila Osičková, vaše rukavičkářka. Ne, šiji jen z pravých kůží, moje řemeslo je na tom založeno. Využívám skvělých vlastností správně připravených pravých kůží a peccary je mezi nimi naprostá jednička. Nejčastější je přírodně hnědá varianta. Ale nedávno jsem pro vás do nabídky zařadila barevnou škálu tohoto luxusního materiálu. Peccary rukavice se šijí bez podšívky a stávají se rodinným stříbrem.

 

 

 

Rukavice z peccary kůže si u mne můžete nechat ušít na míru vašim rukám.

Zkuste pro objednávku použít konfigurátor, skvělý nástroj mého webu. Najdete ho pod duhovým kolečkem.

Příště vám napíšu něco o barevných rukavicích.

 

 

autor článku: Mějte se krásně! Vaše Ludmila Osičková