Dnes je úterý 18. únor, svátek má Gizela.

veselarodina.org/aktuality/96-vikend-s-jogou-2020

Vizážistka Klára nám radí jak se starat o pleť v létě

přidáno: 25. 06. 2017

Dnes vám přinášíme rady a tipy od dvacetileté vizážistky Kláry Andrejskové. Studentka vysoké školy v oboru Poradenství v odborném vzdělávání pochází z Prahy, ale celé dětství prožila na Dobříši a ve vesnici Stará Huť. Nyní bydlí s přítelem v Mníšku pod Brdy a stále více svého času věnuje kosmetickému poradenství.

Klára pracuje jako poradkyně společnosti Mary Kay a ženám tak ukazuje nejen jak se o svou pleť starat, ale také jak se vhodně a správně líčit. Sama měla kdysi problematickou pleť, se kterou si neuměla poradit a díky kosmetické poradkyni, která ji před více jak dvěma lety ukázala jak o svou pleť pečovat i jak se líčit, se i ona s nadšením do této práce pustila a začala se jí aktivně věnovat. V současné době je Klára pro své „umění“ více a více vyhledávanou vizážistkou modelek a nyní nám ženám prozradí pár tipů ohledně péče o pleť i vhodného letního líčení.

Péče o pleť v létě

Je důležité myslet na to, že UV záření, hlavně UVA záření na nás působí, i když třeba úplně nesvítí sluníčko. Při nedostatečné ochraně pak často vznikají pigmentové skvrny a obzvláště pak v létě je třeba si obličej chránit.

Jak se nejlépe starat o pleť každý den jednoduše v létě

Úplně nejdůležitější v jakémkoli období je pleť důkladně vyčistit a nahydratovat. Pozor na to, že pleťové vody pouze dočišťují, je třeba tak mít vhodné čištění, které je v ideálním případě smývatelné vodou. Na závěr je potřeba na pleť nanést hydratační krém a podle věku a potřeb pleti mezi tento základ vkládat doplňující pečující kosmetiku. V létě se navíc přidávají přípravky s UV faktory. Ideální jsou přípravky s ochranou v denní péči.

Jak se líčit v létě?

Oproti zimě, kdy se většinou nosí matné, tmavší odstíny je léto skvělé v tom, že můžeme pleť odlehčit a rozzářit. Díky tomu, že jsme více opálené, tak trochu třpytu a barev vypadá úplně božsky! Já osobně volím na pleť nejraději CC cream, což je tónovací krém s lehčím krytím, který zakryje i červené žilky a obsahuje ochranný faktor 15, poté zapudrovat minerálním pudrovým make-upem a pleť je matná, sametová a přirozená.

Letošní jaro a léto jsou trendy pastelové barvy nebesky modrá, světle růžová, meruňková a mátová, ve výrazných barvách potom korálově červená a nebesky modrá. Všechny tyto barvy můžeme krásně zakomponovat do líčení.

Tip na rychlé každodenní líčení

Nyní vám ukážeme rychlé denní líčení, které je skvělé v létě a hodí se pro blondýnky, brunetky, černovlásky i zrzky. Líčení je laděné do meruňkových odstínů.

  1. Nejprve je důležité pleť připravit, to znamená vyčistit a nahydratovat. 

  1. Na pleť naneseme fixační gel pod make-up se SPF 15, který ji zmatní, ochrání a vyhladí.
  2. Sjednotíme obličej pomocí CC krém s ochranným faktorem 15 a zapudrujeme minerálním pudrovým make-upem. Pokud nepotřebujete zakrývat na pleti nedostatky, bohatě postačí jen minerální pudrový make-up.

  1. Na tváře naneseme tvářenku Juicy Guava, která je v nádherném sytém meruňkovém odstínu. A kam ji nanést? Usmějme se a na vystouplá „jablíčka“ nanesme tvářenku, kterou roztíráme směrem k uchu. Ještě dodáme rozjasňovač, který je součástí tvářenky a patří hned nad ní.

  1. Tužkou na obočí lehce vyplníme obočí, popřípadě dotvarujeme.  Obočí je rám obličeje, proto je třeba mu věnovat pozornost

  1. A jdeme na oči. Naneseme fixační krém na oční make-up na víčka, díky tomu budou stíny sytější a hlavně se nehnou po celý den
  2. Na 2/3 pohyblivého víčka, do vnitřního koutku a do 1/3 spodní linky u řas naneseme minerální oční stín Honey Spice, do ohybu a do vnějšího koutku oka dáme stín Granite, stejný stín dáme i na spodní zbylou vnější linii a celé do sebe krásně zapracujeme štětcem, aby byl přirozený přechod.

 

  1. Líčení očí zakončíme řasenkou Lash Intensity, která díky oboustrannému kartáčku řasy zhušťuje i prodlužuje.

Na závěr naneseme na rty True Dimension rtěnku Color me Coral, ta má skvělé máslové složení, díky kterému budou rty krásné a hydratované.

  

Klára s vámi ráda vyzkouší líčení kdykoli přímo u vás doma nebo po osobní domluvě i jinde.

Co vodě odolná líčidla

Samozřejmě je nám v létě horko, více se potíme a je třeba znát naší pleť a co nejvíce jí líčení přizpůsobit. Existuje několik „fíglů“ včetně voděodolných líčidel, které se nám v létě budou hodit. Naprosto miluju ubrousky pohlcující mastnotu, které jsou ze 100% lnu a když cítíte, že máte mastný obličej, jednoduše přiložíte ubrousek a nasajete mastnotu aniž by jste si poničili líčení. Voděodolná řasenka, tu zná skoro každá a zachránila už několik slečen a žen. V létě se hodně zaměřuji na fixátory, ty jsou důležité a je jich několik. Mary Kay má fixační gel pod make-up, který obsahuje ochranný faktor 15, dále fixační krém pod oční make-up, fixační tužka na rty, která drží rtěnku či lesk na místě a navíc vypíná rty a redukuje vrásky a transparentní řasenka, kterou já osobně fixuji i namalované obočí.

Klára Andrejsková

Jsem k dispozici na telefonu 605 277 966, e-mailu klara@andrejsek.cz nebo na facebookových stránkách

Klára Andrejsková - kosmetické poradenství a vizážistika

Pokud byste si chtěli rovnou objednat, můžete přes mé webové stránky http://www.marykay.cz/klaraandrejskova.

Ráda se s Vámi nezávazně setkám a vše spolu vyzkoušíme. Na své práci mám totiž nejraději právě aktivní osobní kontakt, při kterém si mé klientky péči o pleť s výrobky Mary Kay vyzkouší přímo se mnou a na sobě.

autor článku: Denisa Havlíčková a Klára Andrejsková