Dnes je pondělí 8. březen, svátek má Gabriela,
je Mezinárodní den žen.

dobrisskoaktualne.cz/zajimavosti

O módu z příbramského obchodu Fashion Time je zájem až na Slovensku

přidáno: 02. 12. 2020

Stejně jako jiná odvětví, tak i módní průmysl zasáhla koronavirová krize a zavřené obchody se musely potýkat s nemalými problémy. Příbramský obchod Fashion Time ovšem rozjel prodej na sociálních sítí a o jejich oblečení mají zájem ženy ze všech koutů republiky.

Příbramský obchod Fashion Time zvládl přežít i v době pandemie, a ještě získat nové zákaznice po celé České republice. Jak se jim to povedlo nám prozradila majitelka obchodu Martina Coníková.

Martino, zítra konečně po sedmi týdnech můžete díky zmírnění koronavirových opatření opět otevřít svůj obchod. Jak se těšíte?

Těšíme se moc, a ještě více než já se těší mé kolegyně Kačka a Marťa. Každý den si voláme a říkáme si, kdy už budeme moci jít zase do práce. Pro nás všechny je tento nouzových stav dlouhý, chybí nám hlavně osobní kontakt s našimi zákaznicemi. Minulý týden nám přišla další část nové kolekce FW 2020/2021, takže se je na co těšit. 

Během uzavření jste přešly na prodej přes sociální sítě. Jaký byl o něj zájem?

Ano, během nouzového stavu, kdy se uzavřely maloobchody s oblečením jsme přemýšlely, jakou strategii zvolíme, abychom tento čas využily a hlavně přežily. S kolegyněmi Marťou a Kačkou jsme se do toho vrhly rovnou a po hlavě. Co jiného nám zbylo...

V první řadě jsme oslovily Jitku Doubravou, která má se správou sociálních sítí velké zkušenosti a probraly s ní celou strategii. Zásadní v této nové propagaci a nové formě prodeje byly fotografie. K make-up a stylingu modelek jsme si tak pozvaly Nikolu Markovou. Pro mě osobně je právě ona neskutečně sexy žena s obrovskou energií. Moc nás potěšilo, že se stala také modelkou naší kolekce. Pak jsme musely najít další modelky, aby se na sociálních sítí objevilo více tváří a byl profil zajímavý. No a samozřejmě zásadní úlohu hrála sympatická fotografka Eliška Doubravová, která je také součástí našeho týmu.

Jsme rády, že jsme zvolily tuto strategii a zkusily oslovit zákaznice přes sociální sítě. On-line prodej se nám totiž ukázal jako dobrý prodejní nástroj v této covidové době. Fashion Time Příbram oslovil ženy z celé České republiky. V současné době máme zákaznice v Brně, Aši, Ostravě a dokonce i na Slovensku.

Jaké oblečení si ženy nejvíce objednávaly?

Nejvíce si objednávaly zimní bundy a kabáty. Naše oblečení nosí i Andrea Verešová a po zveřejnění fotografie kabátu od značky Rinascimento na jejím Instagramu, který má od nás, jsme doslova nestíhaly zájemkyním odepisovat. Velký zájem byl ale i o šaty, svetry nebo kalhoty.

Je známo, že zboží dovážíte z Itálie. Jak to aktuálně v době pandemie vypadá s dovozem oblečení?

Zatím problém s dovozem oblečení není, ale dle našich informací je možné, že v Itálii zavedou tento měsíc nová vládní opatření a sklady budou na nějakou dobu uzavřené. Našim zákaznicím říkáme, pokud se vám model líbí, neotálejte. 

Problém pro tuto sezónu vidíme s množstvím zboží a dostatečnou nabídkou různých velikostmi. Minulý rok byla kolekce rozmanitější a k dispozici bylo i více modelů. Jak říkáme s kolegyněmi, musíme brát to co je a přizpůsobit se době.

Martino, jsou podle Vás Italové s módou napřed? Například vidíte tam jedno léto, co se u nás bude nosit to další? Nebo jdeme ruku v ruce?

Italové jsou rozhodně v módě napřed. Řekla bych tak o jednu sezónu určitě. I když teď se to výrazně zlepšilo, a to díky sociálním sítím. Ženy se mohou nechat inspirovat a ujistit se, že to co máme momentálně v obchodě je opravdu „IN“. Takže odpověď na otázku je jednoduchá. Ano. Italové jsou v módě o nějakou tu sezónu napřed.

Co je aktuálně „IN“ a nemělo by chybět žádné ženě v šatníku?

Letošní sezona přeje výrazným siluetám v čele s balonovými rukávy. Čím větší, tím lepší. Balónové rukávy se nosí na topech, ale například i na úpletových šatech nebo kabátech. 

Z materiálů by ve vašem šatníku neměl chybět hřejivý a nadčasový tvíd.

A málem bych zapomněla na teplákové soupravy, které jsou letos trendy. Platí čím větší, tím lepší. Oversized móda prostě letí a v různých barvách je letos „COOL“. Nicméně nezapomínejte, že nejdůležitější je se v outfitu dobře cítit, abyste vypadaly opravdu dobře.

Mimo oblečení, prodáváte i nějaké doplňky?

Samozřejmě. Prodáváme kabelky, pásky, batohy a další trendy doplňky. Letošní hit je kabelkové pouzdro na mobil od značky Rinascimento. Jak se říká „MUST HAVE“.

Blíží se Vánoce a mnoho lidí dnes řeší dárky formou poukazů. Máte je k dispozici i u Vás?

Ano, máme. Dárkový poukaz u nás není finančně limitovaný. Zákazník si může zakoupit poukaz na částku, kterou si přeje. 

Jste zároveň velmi aktivní, co se týká marketingu a akcí kolem obchodu. Prozraďte, plánujete do konce roku ještě něco nového nebo zvláštního?

Pokud nám to vládní opatření dovolí, chtěly bychom s kolegyněmi udělat zimní Fashion show. Necháme se ale překvapit, jak se bude covidová situace dál vyvíjet.

Příští rok určitě proběhne další módní show, která bude spojena s otevřením nového autosalonu v Příbrami. Takže se máte na co těšit. Třeba nás napadne i něco jiného. Fantazii se přeci meze nekladou. 

Fashion Time v Příbrami otvírá už zítra a vy se tak můžete na originální italské kousky podívat konečně na vlastní oči. Mají otevřeno každý všední den od 9:00-17:30 hod. a v sobotu od 9:00-12:00 hod.

autor článku: redakce DA