Dnes je úterý 20. listopad, svátek má Nikola,
je Světový den dětí.

Zajímavosti
Menubox
Restbox

Smoothie – trend dnešní doby

přidáno: 29. 08. 2015

Smoothies neboli hutné ovocné či zeleninové rozmixované koktejly se staly momentálním hitem. Nejen že je jejich příprava zcela jednoduchá, ale také jsou velmi zdravé a chutné.

Léto je tedy přímo ideální na čerstvé smoothie nápoje, díky kterým můžete nejen zhubnout ale také zlepšit svůj imunitní systém. Využít je můžete skvěle jako náhradu léků proti nachlazení a také jsou mimo jiné zdravější alternativou energetických nápojů. 

Zdravější než džusy

Smoothie má nejen vysoký podíl vitamínů, minerálů, antioxidantů, ale dokonce obsahuje i více vlákniny. Především jsou to ale nápoje bez konzervantů, chemických konzervantů a a barviv.

Do svých koktejlů si můžete přidat řadu oblíbených potravin

Svou směs i pro nápoj můžete vždy připravit a upravit podle svých představ. Do koktejlů nemusíte přidávat pouze ovoce či zeleninu, ale také bylinky, oříšky i vysokoprocentní čokoládu. 

Smoothie je ideální pro děti

Během dne byste měli správně zkonzumovat 4 nebo dokonce až 5 porcí ovoce a zeleniny. To je však pro mnohé z nás velmi náročné. Smoothie se proto stává ideální a nenásilnou náhradou za tyto porce a to především i pro naše děti.

Rychlý přísun potřebných vitamínů 

Mimo to účinek vstřebávání látek a vitamínů z rozmixovaných surovin je až 4krát rychlejší než při běžné pevné stravě. Nápoj se tedy stává ideální pro lidi, kteří potřebují ihned dodat energii a přísun vitamínů. 

Zkuste přidat i zeleninu

Zkuste přidat do svého připravovaného pití i zeleninu. Ideální zelenina je baby špenát, ruccola, ale i rajčatová šťáva či okurka. Fantazii se meze nekladou. Zkoušejte i Vy kombinace se svými oblíbenými potravinami a určitě najdete tu pravou variantu.

autor článku: Kamila Paulová