Dnes je pondělí 25. březen, svátek má Marián.

Zajímavosti
Menubox
Restbox

Na Příbram Food Festival míří přední čeští šéfkuchaři

přidáno: 11. 08. 2017

V září se v Příbrami uskuteční historicky první ročník festivalu jídla. Pro jeho konání vybrala agentura VDN promo prostory Dvořákova nábřeží. Právě tam akce 17. září v 10 hodin vypukne. A připraven je bohatý program.

První ročník je zaměřen regionálně. To znamená, že prostor ke své prezentaci dostaly pouze restaurace a ostatní podniky z Příbrami a blízkého okolí. Příští rok se pojme festival celorepublikově, takže budete moci ochutnat menu například restaurací z Moravy. Ale to už předbíháme.

Během jednodenní akce uvaří restaurace degustační menu, se kterým budou soutěžit o titul “Nejlepší restaurace Příbram Food Festivalu 2017.“ Mimo toho a dalších stánků, například s vínem, čokoládou či španělskými delikatesami, je připraven doprovodný program. Nejzajímavějšími body dne bude kuchařské vystoupení čtyř předních šéfkuchařů, kteří předvedou to nejlepší ze svých receptů. Jsou jimi:

Radek Šubrt - porotce soutěže Master Chef Česko, přední český šéfkuchař.
Lukáš Uher - Executive Chef Bonduelle, Kapitán Junior. nár. teamu AKC ČR. Připraví pokrmy, které se připravují na Kuchařskou Olympiádu IKA (Lukáš byl členem soutěžního týmu).
Jan Heřmánek - Executive Chef pro řetězec restaurací Potrefená Husa. V jeho podání se můžete těšit na pokrmy, jejich neodmyslitelnou součástí je pivo, a dále na burgery.
Marek Svoboda - Executive Chef BIDFOOD, Akreditovaný komisař pro Světovou asociaci kuchařských spolků, Ambasador projektu Kulinářské umění. Marek bude prezentovat recepty z české zvěřiny.

A nejen že se bude soutěžit mezi restauracemi, ale vyhrát můžete i Vy! Přijďte 17. září na Dvořákovo nábřeží (pod Uranem). Vstup je pouhých 30 Kč!

autor článku: Jitka Doubravová