Dnes je pondělí 24. září, svátek má Jaromír.

Zajímavosti
Menubox
Restbox

Slavnosti burčáku s cimbálovou muzikou u Bedřicha

přidáno: 14. 09. 2016

Dalo by se říci, že burčák je v České republice, a zejména pak na Moravě, symbolem podzimu. Již tento pátek si tak nenechte ujít Slavnosti burčáku v Dobříši. Návštěvníci akce se mohou těšit nejen na dobré víno, ale také na spoustu dalších dobrot a doprovodný program v areálu u Bedřicha.

Na jedinečnou chuť burčáku se nejen milovníci vína těší celý rok. Zkvašený mošt z plodů révy vinné je totiž k dostání každoročně jen ve vymezeném období od 1. srpna do 30. listopadu. Pravý český burčák však dostanete až od začátku září. Kromě České republiky je tento nápoj k dostání také v Rakousku, Německu a na Slovensku. V ostatních zemích světa burčák příliš rozšířený není a ve většině jazyků tak ani neexistuje jeho překlad.

Pan Bedřich organizuje Slavnosti burčáku v Dobříši již 7. rokem. Jaký program čeká na návštěvníky letos, jsme se tak zeptali přímo jeho.

„Letos se mohou návštěvníci těšit na víno z vinařství Zborovský z Velkých Popovic, které přiveze bílý i červený burčák. Po celou dobu akce bude hrát cimbálová kapela Majerán a pro děti máme připravený skákací hrad zdarma. Během akce jsou připraveny také ochutnávky dalších specialit. Stánek zde bude mít firma Alimpex, která nabídne ochutnávku se sýrů Dorblu a Illertaler, firma Hamé, která přiveze novinky v podobě paštik z lososa, sardinek a makrel, těšit se můžete také na Vodňanské kuře a jejich kuřecí speciality nejen na gril nebo stánek Váhalova uzenina, který představí svou Váhalovu slaninu. Srdečně tedy všechny zvu na příjemné páteční slavnosti a těším se na všechny návštěvníky.“

Využijte tedy jedinečné možnosti ochutnat také červený burčák, který se na trhu objevuje jen zřídka, a přijďte již tento pátek do areálu firmy Bedřich strávit příjemný den. Věděli jste totiž, že burčák nejen výborně chutná, ale pomáhá také lidem se zažívacími potížemi, podporuje srdeční činnost a díky množství vitamínů zabraňuje nervovým a kožním onemocněním.

autor článku: Redakce DA