Dnes je neděle 22. září, svátek má Berta,
je Mezinárodní den neslyšících.

skolavlese.wixsite.com/skolavlese
Menubox
Restbox

1. máj – lásky čas?

přidáno: 01. 05. 2017

Blahopřeji všem, kdož mají dnes možnost líbat kohokoli pod rozkvetlým čímkoli. Pro nás ostatní budiž tento den příležitostí k zamyšlení, proč můžeme pod stromem tak nejvýš chystat zahradnické náčiní k provedení jarního ozdravného průřezu, protože k líbání nám jaksi chybí protistrana.

Jako typický pionýr slepých uliček, který ukazuje svým konáním: tudy ne, přátelé, vám mohu nastínit několik přístupů ke svádění, které naprosto nefungují. První chybu uděláte hned v počátku volbou oblečení. Ačkoliv téměř každá žena tvrdí, že upřednostní slušně oblečeného a upraveného muže, dostavíte-li se na schůzku v na míru ušitém obleku, budete čelit dotazům typu kdo umřel nebo v kolik máte divadlo. Ono obecně s tím gentlemanským přístupem dnes spíše pohoříte.

Vezete někam svou vyvolenou autem a chcete jí podržet dveře při nastupování? Připravte se na hodně vtipný tanec kolem vozu. Začne to jejím nechápavým pohledem, proč jdete k autu ze strany, kde není volant. Usoudí, že řídit má asi ona a začne se vám nelogicky přesouvat zcela mimo přepravní prostor. Když pochopí, že jí držíte dveře, pokusí se o rádoby sexy uložení do sedadla, u čehož ovšem dost často ztratí hlavu, a vy ji musíte taktně upozornit, že by do ní mohla dostat bočním okénkem. Celkově je s dveřmi docela legrace. Pozvali jste dívku do restaurace a víte, že do podniku máte vstoupit první? Doporučuji si udělat náskok alespoň deset metrů před vchodem, protože pokud tak neučiníte, můžete se vsadit, že se budete přetahovat o kliku a vaše rvaní se do zárubní bude bráno jako touha dostat jídlo první. O následném placení ani nemluvím, protože ačkoliv jste dívku pozval, beztak se budete hodinu dohadovat, kdo platí co.

V mezerách mezi těmito kratochvílemi se můžete věnovat konverzaci. Domníváte se, že žena ocení inteligentní diskuzi s jasnou názorovou konzistencí? Nebo sázíte na humorné historky prokládané kvalitními anekdotami napříč žánry? Jste poeta starého střihu a můžete vytasit milostný sonet vlastní produkce, tedy něco víc, než kopla husa do kaktusa? Vyzkoušeno vše a vždy zakončeno větou: škoda, že není víc chlapů jako ty. Pokud jemně upozorníte, že toho není potřeba, protože vy už takový jste a kupodivu jste i dispozici, stejně jemně se dozvíte, že jako kamarád jste výborný.

Takže co nám zbylo? Hodně oblíbený styl je přehlížení až záměrné ignorování. U některých jedinců to funguje výborně, kamarád se propřehlížel ke dvěma telefonním číslům za večer, na druhou stranu má tato metoda také svá úskalí. Já se například přehlížím s jednou pěknou slečnou už pátým rokem.

Co tedy doporučit? Oblečte si tepláky, jděte s dívkou pěšky na párek v rohlíku a modlete se. Vždy je naděje…

 

Váš Marek.K.

autor článku: Marek K.