Dnes je neděle 22. září, svátek má Darina,
je Mezinárodní den bez aut.

skolavlese.wixsite.com/skolavlese
Menubox
Restbox

Tipy na motorkářskou sezonu od Marka K.

přidáno: 20. 04. 2017

S prvními jarními slunečními paprsky nás začala celostátní i lokální média zásobovat informacemi o tom, kde se vyválel kdekterý motorkář, což je neklamná známka toho, že motorkářskou sezonu můžeme směle označit za zahájenou. Proto je na místě nabídnout příznivcům jedné stopy tip na kratší i delší výlet, na kterém mohou potěšit oko a prověřit limity svých schopností i strojů.

Velmi známá a oblíbená trasa začíná v Jesenici u Prahy a hned máte dvě možnosti, kudy se dát. Buď po silnici 101 do Dolních Břežan a následně pěknými serpentinami lesem na Zbraslav, nebo po č. 105 směrem na Jílové, kde je také kvalitní povrch a řada zatáček na pěknou ostřejší jízdu. Ať tak či tak, dorazíte do Štěchovic, ze kterých známou trasou vystoupáte na Slapy a následně znovu spadnete k Vltavě až k hrázi přehrady. Tady se asfalt střídá s kostkami, takže komfort trochu upadá, ale vše si vynahradíte za hrází, odkud po novém povrchu stoupáte asi na nejhezčí vltavskou vyhlídku u Rabyně. Tento asi pětikilometrový úsek plný táhlých, prudkých, a ne moc zavřených zatáček se dá hoblovat do zblbnutí celé odpoledne, protože kromě letních víkendů tady nepotkáte moc aut a můžete si vyzkoušet všemožná kolínka a další vylomeniny. Na vyhlídce je navíc kiosek s vtipnou obsluhou a příjemným občerstvením za neturistické ceny.

            Dále pokračujete pohodovou jízdou na Neveklov, kde máte na výběr velmi pěknou trasu po č. 114 na Benešov s velmi prudkými serpentinami za vesnicí Tisem, nebo se můžete vrátit k Vltavě, kde narazíte na trochu divočejší zábavu v kempech kolem Živohoště.

Kdo má čas a náladu, může pokračovat na jih na Sedlčany, Vysoký Chlumec, Petrovice a Milevsko. Hodně pohodová jízda ve slabém provozu zaručena. Z Milevska je pro milovníky památek v dosahu Zvíkov a Orlík, kdo odmítá opustit sedlo, pokračuje po stopětce na Bernartice a Týn nad Vltavou, kde už si ale vyloženě užívá malebnosti jižních Čech. V Týně je příjemná restaurace přímo na náplavce Vltavy, kde se dá zároveň povalovat, žvanit s motorkáři, sledovat počínání vodních lyžařů a dalších vodních kejklí. Kdo nemá spařený zadek, pokračuje dál na jih, kde milovníci moderny cestou narazí na Temelín, naopak staromilce na konci trasy čeká novogotická perla v Hluboké nad Vltavou.

Celá trasa má 150 kilometrů, takže kdo nechce o víkendu jednotit řepu, může krásně projezdit celý den.

 Hlavně se držte kolama dolů….

 

…to vám za redakci DA přeje Marek.K..

autor článku: Marek K.