Dnes je úterý 18. září, svátek má Kryštof.

Zajímavosti
Menubox
Restbox

Do bříška: Nevšední lahůdky z restaurace Konírna v Dlouhé Lhotě

přidáno: 23. 12. 2016

Bouillabaissa, kapří hranolky, Turrón, molekulární kuchyně, barokní zámek a wellness na jednom krásném místě? Tohle nejsou žádná nesplnitelná přání, ale pouze výčet zlomku možností, které nabízí Panství Dlouhá Lhota.

Pouhých 13 kilometrů od Dobříše a 58 kilometrů od Prahy najdete v malebné vesničce Dlouhá Lhota vkusně zrekonstruovaný barokní zámek, jehož historie se podle dostupných zmínek píše již od roku 1336.

Během šestileté rekonstrukce získal zámek zpět svou původní barokní podobu a navíc zde byl zřízen příjemný hotel s jednadvaceti komfortně zařízenými pokoji v kategoriích standart, apartmá a apartmán de lux. Pro přednášky, semináře a školení zde najdete zasedací a konferenční místnosti včetně vlastní rautové kuchyně. 

Zásadní proměnou prošla zámecká konírna, která byla kompletně přebudovaná na moderní a útulnou restauraci. Ta nemá díky jídlům, která se zde vaří, ve svém okolí konkurenci. 

Restaurace Konírna má ve své nabídce dokonalou lahůdku - uzené kachní maso - kterou si sami připravují ve vlastní udírně. Používání udírny nám více přiblížil zdejší Executive chef Jakub Froněk: „Naší udírnu využíváme na různé typy akcí, ale využíváme jí i pro denní nabídky a hlavně pro pokrmy, které jsou na ala carte lístku, a to v podobě kachny a všech jejích části, prsa používáme na italském rissotu a salátu, stehna zase v kachním riletu a v kachně se zelím a knedlíkem, často se na naši nabídce objevuje i kachní hamburger.“

Pro všechny, koho tato kuchyně zaujala, je možnost ochutnat 31. prosince 2016 speciální Silvestrovské menu, kde mimo jiné můžete okusit „Jahody se champagne“, vytvořené pomocí molekulární gastronomie.

Silvestrovské menu

Celé Silvestrovské menu vypadá takto:

  • Tataráček z čerstvého lososa
  • Králičí ragout s domácím chlebem
  • Hovězí vývar se zeleninou a játrovými knedlíčky
  • Telecí závitek se špenátem, máslovou zeleninou a bramborami ratte
  • Jahody s champagne

Personál kuchyně i restaurace je velmi milý, vstřícný a velmi rád vám pomůže s výběrem pokrmů, pití a odpoví na případné otázky.

Zámecká kuchyně podporuje studenty příbramské ISŠ obor kuchař, a to možností praxe. Mladí kuchaři a kuchařky si tak zde mohou za pomoci odborníků vyzkoušet, že gastronomii na vysoké úrovni lze dělat nejen v Praze.

Sport, wellness, park a mnoho dalšího

Další příjemnou variantou pro trávení volného času a pro vaše pohodlí, kterou na panství Dlouhá Lhota najdete, je například elegantní zámecký park ideální na procházky nebo tenisové kurty pro nadšené sportovce, hřiště pro petanque, posilovna či vlastní udírna pro vyznavače gurmánských zážitků. Samozřejmostí pak je bezplatné připojení na wifi, pokud potřebujete být neustále on-line. Nově vybudované wellness centrum s třemi druhy saun, vnitřním bazénem s protiproudem a venkovní střešní vířivkou splní každé vaše přání.

Kontakt

Otevřeno je denně od 11:00 do 23:00 hodin, vyjma dnů 24. až 28. 12. 2016, kdy je hotel i restaurace zavřená.

Rezervaci můžete uskutečnit předem, a to na telefonním čísle + 420 326 533 889. 

Více informací můžete získat na oficiálních stránkách panství.

autor článku: Gabriela Mašková