Dnes je pondělí 22. říjen, svátek má Sabina,
je Mezinárodní den balbutiků.

Zajímavosti
Menubox
Restbox

Do bříška: Kebab je turecké jídlo, které se těší čím dál větší oblibě

přidáno: 28. 10. 2015

Istanbul KEBAB je v Dobříši otevřený necelý rok, ale již teď se těší velké přízni strávníků. Jeho velkou předností je dlouhá otevírací doba, často až do ranních hodin.

Istanbul KEBAB má ideální polohu. Fast food naleznete na frekventované dobříšské ulici Pražská. Proč tímto původně tureckým jídlem jen tak někdo nepohrdne?

Jaký máte kebab nejraději? Vybrat si můžete z mnoha variant

V Istanbulu KEBAB vám nabídnou kebab z kuřecího, nebo mletého telecího masa. Dále si budete moci vybrat, zda chcete döner kebab v housce (cena od 55 Kč), dürüm kebab v tortille (cena od 65 Kč), nebo kebab na talíři s tureckým chlebem (cena od 90 Kč). Pokud máte opravdu velkou chuť nejen na kebab, můžete si objednat kebab box s hranolky (cena od 50 Kč).

Vyberte si podle své chuti

V těchto variantách si může vybrat základní kebab s masem, salátem a dressingem. Avšak můžete si přidat i své oblíbené ingredience například balkánský sýr, olivy, feferonky či si přidat navíc extra porci masa. Zadarmo si můžete vybrat z česnekové, bylinkové nebo chilli omáčky. A navíc si můžete objednat velké hranolky (cena 30 Kč).

A kde je vlastně původ Döner kebabu?

Pochází z tureckého slova dönmek (otáčet). Maso se tedy hodiny griluje na otáčivém rožni a postupně se odřezávají tenké plátky propečeného masa. Původně se v Turecku kebab připravoval pouze z jehněčího masa a podával se pouze na talíři. Podle legendy turecký zahraniční dělník v roce 1791 prodal maso s dresinkem ve stánku a od té doby se tento pokrm rozšířil do celého světa.

Pochutnat si můžete i na vegetariánských speciálních pokrmech

V Istanbulu KEBAB si pochutnají i vegetariáni na pokrmech FALAFEL YUKA - domácí placka, cizrnové kuličky, dressing a salát (cena od 85 Kč) či HALOUMI  YUFKA - domácí placka, grilovaný sýr, dressing a salát (cena od 95 Kč). Obě dvě varianty je možné si objednat také na talíři s tureckým chlebem.

Saláty všeho druhu

Vybrat si můžete i z široké řady salátů (cena od 45 Kč). V nabídce naleznete zelný, kuřecí, tuňákový, selský a turecký salát.

K dobrému jídlu patří i dobrý nápoj

Zakoupit si můžete Coca Colu, Fantu, Sprite nebo Ledový čaj (cena od 30 Kč).

Otevírací doba potěší všechny noční příznivce

pondělí až čtvrtek: 10:00 – 24:00

pátek až sobota: 10:00 – 04:00

neděle: 10:00 – 24:00

autor článku: Kamila Paulová