Dnes je sobota 19. říjen, svátek má Michaela.

www.mojerukavice.cz/?fbclid=IwAR27q0MRau9Oc7KFeEbEg6LPL9ZVhOiwO1Sklbrkxq7Pthu179A2YYnCgIk

Pomůžeme vám s tím správným designem vašeho domova

přidáno: 18. 07. 2019

Realitní poradkyně a interiérová designérka v jednom. Lenka Pavlíčková jde v podnikání svou vlastní cestou, na níž spojuje služby pro nemovitosti a bydlení v kompletní nabídku. V oblasti interiérového designu je však v našem regionu téměř průkopnicí…

V minulém rozhovoru s Lenkou Pavlíčkovou jsme se zaměřili na oblast realitního poradenství, které Lenka poskytuje oproti realitním kancelářím osobitější formou. Díky ní můžete na svých nemovitostech ušetřit i vydělat. Pomoci vám však dokáže i v oblasti interiérového designu.

Ať už se chystáte svůj dům nebo byt prodávat, zařizovat, rekonstruovat nebo jen oživit některou z místností, může se vám hodit práce designéra, který vám nejen poradí, ale pomůže a ušetří peníze i čas.

Už samotné plánování pohodlného a správného bydlení zabere spoustu času. V nepřeberném množství nabízeného zboží a služeb se člověk lehce ztratí. Trápení s výběrem, domlouvání s řemeslníky, řešení, zaměřování, nakupování, vyhledávání toho nejvýhodnějšího a nejlepšího a mnoho dalšího může být pro nejednoho z nás v konečném důsledku úmorné. Prvotní nadšení z nového bydlení nebo nápadu na vylepšení domova se tak může stát nekončící prací, která nám vezme spoustu času i energie.

Interiérová designérka Lenka Pavlíčková vám s tím vším dokáže efektivně pomoci k vaší naprosté spokojenosti.

Zařizování domů a bytů bylo pouze jejím koníčkem. Po absolvování kurzu a několika realizacích pro svou vlastní rodinu a přátele se však rozhodla i v této oblasti nabídnou své služby veřejnosti. V našem regionu zatím nezavedenou službu tak nabízí jako jedna z mála.

Co vše jste, Lenko, schopná pro zájemce o služby interiérového designéra zajistit?

Když to vezmu hodně obecně, tak dokážu zajistit vše, včetně realizace. Nabízím on-line návrhy bytů, kompletní návrhy interiéru, restylingy včetně realizace.

Co jednotlivé služby obnáší?

Návrhy on-line dělám pouze u bytů či jednotlivých místností na základě dodaných fotografií a výměr klientem. Služba zahrnuje 30 min. konzultaci, mood board (náladová koláž), 2D půdorys, 3D návrh a soupis materiálu a doplňků.

Restyling, tedy oživení a změnu interiéru s využitím stávajícího vybavení a menšími náklady. V tomto případě se obvykle jedná o menší úpravy (změnu barev, doplňků, nábytku, drobné úpravy), často pouze u jedné místnosti, např. při úpravě dětského pokoje na studentský, nebo změně účelu místnosti. Zde je v ceně zahrnuta úvodní konzultace na místě, mood board (náladová koláž) a podrobný rozpis navrhovaných úprav včetně seznamu a cen doporučených dekorací či nábytku.

Návrh interiéru je možné jak u jedné místnosti, tak celého bytu či domu. Zde nabízím i předprojektovou přípravu, tedy návrh praktického dispozičního řešení např. před rekonstrukcí či konzultaci stavební dokumentace s přihlédnutím k interiérovému vybavení a potřeb klienta. Moje služby nabízím buď kompletní, včetně realizace či autorského dohledu, nebo pouze jednotlivé dílčí části, které lze doplnit i k již probíhajícím činnostem jiných subjektů (v průběhu rekonstrukce, stavby, atd.). Mezi tyto práce patří konzultace – jednorázová či průběžná, zaměření, 2D půdorys, mood board (náladovou koláž), návrh dispozičního řešení, barevné poradenství, 3D návrh a případná realizace.


Návrh jednoho projektu

Co vše jste schopná zajistit v rámci realizace?

V případě zájmu mohu zajistit realizaci od samotného začátku, případných stavebních úprav, nákupu a instalace doplňků a vybavení. Mohu zajistit řemeslníky a dohlédnout na zadané práce. Díky zkušenostem a kontaktům dokáži efektivně šetřit čas i náklady klienta a vyhledat nejvýhodnější cenové nabídky.

Co Vás osobně na interiérovém designéru baví nejvíc?

Nejvíce mám asi ráda restyling místností, včetně realizace. Ráda řeším dětské pokoje, sama mám tři děti, takže to byla i u nás doma nejčastější obměna. Pokud nejsou třeba stavební úpravy, pak většinu práce zvládnu sama, takže není problém, abych po návrhu nakoupila vybavení, místnost vymalovala, sestavila nábytek, ušila textilní dekorace a instalovala doplňky. Čím více se můžu uplatnit v realizaci, tím více mě to baví. Práce navíc probíhají rychle a během pár dní může váš domov vypadat zcela jinak. Jak nedávno napsala moje klientka, které jsem také dělala úpravu dětského pokoje: „Lenka zvládla za dva dny to, o čem jsme my, dva roky jen mluvili…"

 
Projekt před realizací a po skončení

Jak náročná je tato služba finančně?

Záleží pouze na klientovi, kolik chce do změny, nového vybavení nebo celkové rekonstrukce investovat. Vše se dá realizovat jen za pár tisíc, ale samozřejmě taky za desetitisíce. Tato služba nemusí být nutně finančně náročná, je hlavně úsporou času a případných starostí.

Základem pro mou práci je určitě úvodní schůzka, při které mi klient řekne, co si představuje, očekává a kolik na to má vyhrazených financí. Od toho se samozřejmě odvíjí i samotný návrh. Potom se může rozhodnout, zda využije i mojí realizace nebo např. pouze konzultace k vlastní realizaci.

Poradíte nám, pokud teprve začínáme stavět nový dům nebo jsme si pořídili nový byt?

Určitě. Právě tady se služby interiérového designéra opravdu vyplatí. V první řadě je pro mě v takovém případě nejdůležitější seznámit se s klientem a poznat budoucí obyvatele a jejich životní styl. Jinak bude vybavená domácnost pro mladou aktivní rodinu, jinak pro starší pár bez dětí, lidi žijící se zvířaty nebo pro ty co pracují z domova. Právě při návrhu domu lze řešit úložné prostory, praktické rozvržení dispozic a nábytku atd. Samozřejmě záleží zda je již hotová stavební dokumentace, či je vše teprve ve fázi plánování a lze ve spolupráci s projektantem návrhy zahrnout do projektové dokumentace. Konzultace se vyplatí také u bytů určených k rekonstrukci, kde lze realizovat i lehké stavební úpravy, jako je změna příček, úprava bytového jádra apod.

Co Vás vedlo ke spojení služby realitního poradce a interiérového designéra? Není toho na Vás pak moc a spletení více věcí dohromady?

Cítím to tak, že to jsou vlastně spojené nádoby, vše se točí okolo bydlení. Vždy, když prodáváte nebo kupujete nemovitost, interiér v nějaké podobě řešit musíte. Obě oblasti mne velmi baví a protože se zaměřuji primárně na kvalitu a nikoli kvantitu, mohu si dovolit dělat obě činnosti zároveň. Vždy dělám jen takové množství práce, při kterém jsem schopna zajistit klientům plný servis, který si objednali. Jsem ráda, že mohu lidem poskytovat maximální komfort komplexní služby v oblasti bydlení. 

KONTAKT:

DESIGN & REALITY - Lenka Pavlíčková

autor článku: Denisa Havlíčková