Dnes je čtvrtek 19. září, svátek má Oleg.

skolavlese.wixsite.com/skolavlese
Menubox
Restbox

V Dobříši se otevře největší vzorkovna kotlů v ČR

přidáno: 05. 07. 2017

V pondělí 10. července 2017 bude otevřena v našem městě největší vzorkovna kotlů na tuhá paliva a tepelných čerpadel v České republice. Při objednání kotle v období od 10. července do 15. července budete automaticky zařazeni do slosování, ve kterém jeden ze zákazníků získá kotel dle své objednávky zdarma.

V rámci otevření nové vzorkovny kotlů a čerpadel v Dobříši můžete získat také vyfrézování komínu, revize kotle na tuhá paliva, montáž kotle nebo slevy 10% až 50% na nabízené služby a produkty.

„Pro pomoc s výběrem kotle, tepleného čerpadla nebo s vyřízením žádosti o kotlíkovou dotaci se neváhejte obrátit od 10. července 2017 přímo na nás,“ zve vedoucí prodejny všechny zájemce paní Martina Vostrá a zároveň vysvětluje podmínky pro získání kotlíkové dotace:

Nové podmínky pro žadatele o kotlíkovou dotaci

Již nebude potřeba realizovat energetické mikroopatření

V předešlé vlně kotlíkových dotací byla povinnost provést drobnou úpravu na zateplení domu, ve kterém se realizovala výměna kotle na nový ekologický zdroj tepla. Šlo například o výměnu vstupních dveří nebo o dodatečné zateplení půdy. V nové vlně dotací již nebude potřeba tyto stavební úpravy provádět. Celou částku dotace tedy můžete použít na výměnu nového zdroje tepla, opravu kouřovodu a případně i na opravu otopné soustavy.

Jednotlivé kraje si mohou podmínky upravovat

Jednotlivé kraje si mohou podmínky vyhlášené Ministerstvem životního prostředí upravovat. Jedná se především o to, zda v jednotlivých krajích budou podporovat automatické kotle na uhlí a biomasu. Dále mohou jednotlivé kraje pomoci při financování výměny kotle tím, že mohou vyplácet zálohy, případně mohou posílat dotaci přímo realizační firmě.

Jak ovlivní nová výše dotace výběr automatického kotle na uhlí a dřevní peletu?

Nejčastějším typem nového zdroje tepla v předešlé vlně byl automatický kotel na spalování uhlí případně dřevních pelet. O tento typ kotle si žádalo téměř 40% žadatelů. Na tento typ zdroje bylo možno čerpat až 120 000 Kč (včetně bonusu 5 % za znečištěné ovzduší. Nyní je podpora na takovýto zdroj tepla 75 000 Kč + 7 500 Kč (bonus za znečištěné ovzduší). Ceny automatických kotlů českých výrobců se pohybují v rozmezí 60 000 – 100 000 Kč bez DPH. Proto je potřeba počítat s tím, že u takovéhoto typu kotle budeme náklady na výměnu (čerpadla, ventily, trubky, …) platit z vlastních prostředků.

Kde novou vzorkovnu naleznete?

Adresa: Pražská 1948, 263 01 Dobříš (obchodní zóna proti Lidlu)

Otevírací doba: pondělí až pátek 9:00 – 18:00 hod.

Kontakt: tel.: 777 663 799, e-mail: dobris@dumkotlu.cz, web: www.dumkotlu.cz

POZOR: Pro tuto vzorkovnu se navíc hledá výpomoc!

autor článku: Denisa Havlíčková