Dnes je středa 8. červenec, svátek má Nora.

www.kolopro.cz/

Operační sály v příbramské nemocnice získaly nové vybavení za 19 milionů

přidáno: 29. 08. 2018

Lékařům při laparoskopických zákrocích pomohou s orientací v prostoru a odhadem vzdáleností nově i 3D brýle se speciální laparoskopickou 3D kamerou.

Centrální operační sály příbramské nemocnice získaly během krátké odstávky nové technologie, o kterých se před časem většině lidí ani nesnilo. Na všech šesti operačních sálech je nyní k dispozici laparoskopické vybavení s minimálně Full-HD kvalitou a vysoko-kontrastními monitory. Oba sály, které jsou určeny ortopedii, pak disponují vlastním rentgenovým přístrojem a laparoskopickou věží, což umožní navýšit počty operací a snížit čekací dobu. Další chirurgické a gynekologické sály budou nově moci využívat nejmodernější techniku pro 4K ultra-rezoluční laparoskopii a 3D laparoskopii s fluorescenčním zobrazením v případě určitých speciálních operací.

Investice přesáhla částku 19 milionů

„Velmi mě těší, že se podařilo získat dotaci od IROP, velký dík patří i Středočeskému kraji za kofinancování této investice. Věřím, že nové přístrojové vybavení bude prospěšné pro lékaře i pacienty a posune úroveň operativy v naší nemocnici opět o kousek výš,“ přál by si předseda představenstva Oblastní nemocnice Příbram MUDr. Stanislav Holobrada. Celková investice do vybavení na centrální operační sály přesáhla 19 milionů korun bez DPH. Částka byla hrazena z dotace Integrovaného regionálního operačního programu za spolufinancování Středočeského kraje.

autor článku: Bc. Martin Janota | Specialista pro styk s veřejností