Dnes je sobota 19. září, svátek má Zita.

www.bobcatdobris.cz/

Zítřejší Zastupitelstvo města Dobříše bude rozhodovat o milionech

přidáno: 05. 02. 2019

Už zítra, tedy ve středu 6. února 2019, se uskuteční 3. veřejné zasedání Zastupitelstva města Dobříše. Vzhledem k plánovanému programu je očekávána vysoká účast veřejnosti, rozhodovat se totiž bude o více jak 140 milionech, které by měly jít mimo jiné na výstavbu nové knihovny se spolkovou činností. Jednat se dále bude o rozpočtu města pro rok 2019, o grantovém řízení pro rok 2019 a dalších dotacích, nemalých investicích, a na programu je také bod týkající se změny vyhlášky o odpadech.

Starostka města Dobříše svolává veřejné zasedání Zastupitelstva města Dobříše již tradičně do společenského sálu Kulturního střediska v Dobříši na 17:00 hod. a program je opravdu nabitý. Nové vedení chce hned v úvodu svého čtyřletého působení otevřít doslova palčivá témata.

Jaké body jsou na programu?

Řešit se bude v první řadě dodatečné rozpočtové opatření včetně přehledu o plnění příjmů a výdajů z roku 2018, smlouva o přijetí úvěru na dofinancování a předfinancování dotačních projektů, rozpočet města na rok 2019, grantové řízení pro rok 2019 a návrhy grantů nad 50.000 Kč, žádost o poskytnutí dotace na tento rok pro Brdy-Vltava o. p. s. nebo návrh investičního záměru zvýšení akceschopnosti stanice HZS Dobříš pro rok 2019. Další body se pak budou týkat odkupů pozemků, pojmenování nových ulic, souhlasů s podáním žádostí o dotace a v závěru zasedání by se měla řešit otázka změny vyhlášky o odpadech.

Co bude hlavním tématem Zastupitelstva města Dobříše?

Za naši redakci si troufáme odhadnout, že mezi hlavními tématy zítřejšího zasedání budou patřit body týkající se výstavby nové knihovny města Dobříš se spolkovou činností, která by měla stát přes 140 milionů a problematika odpadů.

Budeme mít místo bývalého kina luxusní knihovnu?

Co bude s budovou bývalého kina, se snaží vyřešit vedení města už několik let. Tento problém měl tak na stole nejeden starosta a návrhů padlo několik. Poslední studie ukazuje veřejnosti možnou výstavbu zcela nové budovy, která by měla sloužit převážně k činnosti městské knihovny.

Proběhne v Dobříši referendum?

Faktem v tuto chvíli zůstává, že takto nákladná výstavba nyní rozděluje obyvatele Dobříše na dva tábory. Důkazem toho je i nedávná velmi aktivní diskuze na facebooku, kterou se nebál otevřít bývalý starosta Stanislav Vacek, který zde vyjádřil svůj názor: „Je dost pravděpodobné, že splácení úvěru až do roku 2035 výrazně omezí ostatní investice a opravy, např. opravy a rekonstrukce komunikací, výstavbu a údržbu vodohospodářské infrastruktury, péči o veřejný prostor nebo jiné oblasti, které město zajišťuje. Podle mého názoru by bylo nanejvýš vhodné zeptat se občanů města, zda s plánovanou výstavbu knihovny se spolkovou činností za takovýchto podmínek souhlasí, zejména s ohledem na finanční náročnost takovéhoto projektu a úvěrové zatížení města do budoucnosti.“

Na dnešní tiskové konferenci města navíc současná starostka města paní Jana Vlnasová uvedla, že jí byl doručen dopis právě od pana Stanislava Vacka, v kterém žádá o zařazení bodu na zítřejší zastupitelstvo, v rámci kterého by došlo právě k hlasování o místním referendu. „Bod do programu jednání zastupitelstva podle přání pana Stanislava Vacka samozřejmě zařadíme. Za vedení města však musím konstatovat, že referendum nepodpoříme,“ uvedla na dnešní tiskové konferenci starostka města.

A jaký názor máte na tyto a další body z programu zastupitelstva vy? Přijdete říct svůj názor na veřejné zasedání nebo zůstanete raději doma? 

autor článku: Redakce DA