Dnes je úterý 19. říjen, svátek má Michaela.

dobrisskoaktualne.cz/z-naseho-mesta

Tvoříme Dobříš 2021

přidáno: 14. 12. 2020

Město Dobříš spustilo 12. prosince 2020 již 3. ročník participativního rozpočtování s názvem Tvoříme Dobříš. Pro rok 2021 se bude vybírat z návrhů, pro jejichž realizaci navrhuje vedení města vyčlenit z rozpočtu města částku 200 000 Kč. Výše částky bude 100 % potvrzena po schválení rozpočtu na rok 2021 (pravděpodobně v únoru 2021).

„Do tohoto ročníku participativního rozpočtu lze navrhovat projekty s cenou realizace maximálně do 100 000 Kč. Pokud bude následně zastupitelstvem města schválena částka 200 000 Kč, budeme realizovat dva projekty, které se umístí na 1. a 2. místě v hlasování obyvatel, případně další do vyčerpání celkové částky. I nápady, které nevyhrají mohou být pro město inspirujícími do budoucna,“ upřesňuje zastupitel a koordinátor Tvoříme Dobříš Miroslav Sochor.

Posílat své návrhy můžete do 30. ledna 2021

Pravidla pro zasílání vašich návrhů pro rok 2021 zůstávají beze změn. Mezi ty základní patří, že návrh může podat osoba starší 15 let a každý může podat jen jeden návrh. Podmínkou pro zařazení do hlasování je také účast navrhovatele na prezentaci návrhů. Navrhovaný projekt nesmí propagovat produkty či služby komerčního, náboženského či politického charakteru.

Detailní pravidla a harmonogram naleznete na webu: https://tvorime.dobris.cz/tvorime-dobris-2021

Tým koordinátorů ve složení: Šárka Krůtová (pracovnice MÚ Dobříš), Miroslav Sochor (zastupitel), Pavel Svoboda (zastupitel) vás vyzývají: "Pojďte s námi tvořit z Dobříše pěknější místo k žití!"

Co už se díky Tvoříme Dobříš povedlo?

V roce 2019 se vítězem tohoto participativního rozpočtování stal návrh „Venkovní posilovna v Lipkách“ v hodnotě 100 000 Kč. V roce 2020 vyhrál veřejné hlasování návrh na vybudování chodníku v údolí Trnovského potoka. Tento projekt však nemohl být realizován na předjednaném pozemku z důvodu ochrany přírody. Nyní se tak řeší realizace návrhu „Dobudování dětského hřiště na Větrníku“, který se umístil na 2. místě. Návrh, ve kterém bylo původně zamýšleno dobudovat dětské hřiště pod školkou na Větrníku, podala do soutěže paní Kocourková.  Vzhledem k tomu, že pozemky pod tímto hřištěm však nejsou ve vlastnictví města, ani tento návrh nelze realizovat zcela podle odhlasovaného návrhu. S autorkou projektu se tak nyní řeší doplnění dětského hřiště v ulici Nad Papežem, které je vzdáleno 100 metrů od původního místa.

autor článku: redakce DA (zdroj: www.mestodobris.cz)