Dnes je úterý 19. říjen, svátek má Michaela.

dobrisskoaktualne.cz/z-naseho-mesta

Jak dopadlo první testování zaměstnanců města Dobříš na koronavirus?

přidáno: 17. 03. 2021

Od 10. března je povinné v České republice testovat také zaměstnance veřejné správy, tedy i obcí a měst. První hromadné testování tak absolvovali také zaměstnanci Městského úřadu Dobříš, městských organizací a společností.

Během včerejšího dopoledne bylo v dobříšském kulturním domě otestováno celkem 132 zaměstnanců města Dobříš a jeho organizací. Ode dneška totiž platí, že zaměstnanec, který nebude mít negativní test na covid-19, nesmí vstoupit na úřad či jiné pracoviště zaměstnavatele.

Testování zaměstnanců v Dobříši mělo hladký průběh

Organizaci testování zajišťovala společnost GHC Genetics v úzké spolupráci s dobříšským úřadem. Všichni testování byli předem upozorněni, že není dovoleno se shromažďovat nebo jakkoliv na místě zbytečně zdržovat. Připomenuto jim bylo také pravidlo 3R – rozestupy, respirátory a omytí rukou.

Před otestováním se musel každý zaměstnanec sám registrovat. Na základě přihlášení pak každému přišel identifikační kód, který nahlásil pracovníkům z testovací společnosti. Po ověření dotyčné osoby byl každému proveden antigenní test výtěrem z obou nosních dírek.

Průběh dnešního testování v dobříškém kulturáku popisuje jeho hlavní koordinátor za město Petr Oplíštil: „Testování zaměstnanců města Dobříš probíhalo velmi rychle. Všichni byli rozděleni do skupin po zhruba 35 lidech. Mezi jednotlivými skupinami jsme nechávali časový prostor 30 minut, což naprosto vyhovovalo. Testování uvnitř kulturního domu už si pak řídili sami pracovníci společnosti GHC Genetics.“

Pozitivní výsledek testu se dotyčný dozvěděl do 15 minut přímo na místě. V takovém případě mu pak byl udělán ještě PCR test zdarma, jehož výsledek obdrží do druhého dne. Ostatním negativně testovaným byl výsledek doručen SMS zprávou. Tito zaměstnanci pak mohli odejít zpět do práce, kde byl jejich výsledek kontrolován vedoucími zaměstnanci.

Kolika zaměstnancům Městského úřadu Dobříš vyšel test na covid-19 pozitivně?

„Otestování našich zaměstnanců proběhlo opravdu ukázkově. S potěšením navíc mohu oznámit, že z našeho úřadu jsou všichni na onemocnění covid-19 negativní. Mezi více jak stovkou testovaných se objevil pouze jeden antigenní test s pozitivním výsledkem, který se ovšem netýkal zaměstnance úřadu. Takže buďme pozitivní i nadále jen myslí a modleme se v brzké uvolnění opatření,“ dodává tajemník dobříšského úřadu Jan Horník.

Další testování zaměstnanců města proběhne opět v úterý příští týden 23. března 2021.

autor článku: redakce DA (zdroj: www.mestodobris.cz)