Dnes je středa 5. srpen, svátek má Kristián.

Z našeho města

Ivo Salcman nečekaně odstupuje z pozice dobříšského zastupitele

přidáno: 20. 06. 2019

Ve složení Zastupitelstva města Dobříše nastanou změny! Podle dostupných informací k 6. veřejnému zastupitelstvu, které se uskuteční již dnes, z pozice zastupitele a radního města odchází Ivo Salcman. Proč odstupuje a kdo bude jeho nástupce?

Ve složení Zastupitelstva města Dobříše nastanou změny. Dověděli jsme se, že z pozice dobříšského zastupitele a radního odchází Ing. Ivo Salcman zvolený za kandidátku „KDU-ČSL a nezávislí kandidáti“. Nový člen zastupitelstva bude zvolen již na nejbližším jednání zastupitelstva 20. června. Na to, jaké jsou důvody odstoupení a kdo bude nástupcem, jsme se zeptali Ing. Ivo Salcmana.

Jaké jsou důvody, kvůli kterým jste se rozhodl odstoupit ze zastupitelstva a komu svoji pozici člena zastupitelstva předáváte?

Byl bych rád, kdyby za mým odchodem nebyly hledány nějaké senzace, které by se staly podnětem pro spekulace a nějaké zbytečné „pozdvižení na vsi“.  Mám za to, že život každému z nás někdy přináší svá znamení času, která je, myslím,  dobré vnímat a hodnotit, abychom dokázali být prospěšní a abychom byli zároveň šťastní. Tak i já jsem po mnoha letech působení v různých veřejných a neziskových funkcích došel do okamžiku, kdy mám dojem, že uzrál čas se vrátit ke klidnějšímu trávení volného času se svojí již poměrně rozvětvenou rodinou se sedmi krásnými vnoučaty. Neumím dělat věci napůl a dospěl jsem do věku, kdy cítím, že by bylo dobré dát prostor mladším, kteří mají více energie a budou schopni dát našemu městu dlouhodobější perspektivu. „Nebouchám tedy dveřmi“, pouze „předávám štafetu“ Mirkovi Sochorovi, kterého si velmi vážím a vím, že mne svojí slušností, schopnostmi a energií více než plnohodnotně nahradí. Děkuji, Míro.

V zastupitelstvu jste působil několik let, co se Vám podle Vás nejvíce za své působení podařilo?

Nemyslím, že je nutné se teď tady „prsit“, co jsem vše dokázal a o co jsem se zasloužil. Stojím si za tím, že jsem se na zastupitelstva a rady velmi svědomitě připravoval, že jsem měl věci prostudované, že jsem se vždy podle svého svědomí a schopností snažil hájit poctivý názor a hledat dobrá řešení. Jsem přesvědčen, že jsem byl přímý, ale zároveň vždy jsem chtěl hrát fair play. Snad jsem byl prospěšný. Dobříš pro mne zůstane vždy „srdcovou záležitostí“ a já jen budu hledat klidnější cestu, jak být prospěšný dál a zároveň se těšit z toho, že budu mít více času na svoji rodinu a na sebe.

Děkuji všem, kteří mé rozhodnutí přijmou s pochopením.

Navržený kandidát Miroslav Sochor

autor článku: Redakce DA