Dnes je středa 8. duben, svátek má Ema,
je Mezinárodní den Romů.

Z našeho města

Starostka Dobříše Jana Vlnasová oznámila svou REZIGNACI. Kdo ji nahradí?

přidáno: 21. 01. 2020

Včera večer po 21:00 hodině bylo přes sociální sítě koaličních stran v Dobříši oznámeno veřejnosti, že paní Jana Vlnasová rezignuje na funkci starostky města Dobříše. Informaci zaznamenali občané také z uveřejněného programu v pozvánce na 11. zasedání Zastupitelstva města Dobříše, které se objevilo na internetových stránkách města. O tomto kroku vedení města do poslední chvíle nevěděli ani samotní zastupitelé.

Oficiální vyjádření koaličních stran z facebookových profilů zní takto:

Vážení spoluobčané,

paní Jana Vlnasová oznámila, že bude ke dni 3. března 2020 rezignovat na funkci starostky města Dobříše.

Důvody odstoupení paní starostky jsou osobní a zástupci koalice stran Pro Dobříš, ODS a KDU-ČSL se shodli, že jim nepřísluší se k nim dále vyjadřovat.

Paní Jana Vlnasová zůstává i nadále členkou zastupitelstva města. Všichni zástupci koaličních stran tímto děkují paní starostce za odvedenou práci a přejí jí mnoho úspěchů v osobním i dalším profesním životě.

Zástupci koalice Pro Dobříš, ODS a KDU-ČSL jednoznačně deklarují, že budou ve vzájemné spolupráci i nadále pokračovat, byť v pozměněném personálním obsazení. Na 27. ledna 2020 je svoláno zasedání Zastupitelstva města, na kterém proběhne volba nového starosty města. Kandidátem na starostu je pan Pavel Svoboda (Pro Dobříš).

Za koalici Pro Dobříš, ODS a KDU-ČSL a nezávislí:
Pavel Svoboda (Pro Dobříš), Tomáš Vokurka (ODS) a Miroslav Sochor (KDU-ČSL a nezávislí)

Informace o rezignaci starostky se od včerejšího večera šíří sociálními sítěmi i městem. Můžeme tedy očekávat, že se tato zpráva stane minimálně tématem dnešního dne v Dobříši i okolí. Vzhledem k tomu, že paní starostka i současní radní do poslední chvíle ani nenaznačili, že by mohlo k něčemu takovému dojít, překvapení jsou i mnozí zastupitelé, kteří se vše dozvěděli, tak jako veřejnost, až z facebookových profilů.

Paní Jana Vlnasová zastává funkci starostky od 1. listopadu 2018, kdy byla zvolena ustavujícím Zastupitelstvem města Dobříš. Pravdou však je, že od té doby s občany mimo svá vyjádření v Dobříšských listech přiliš nekomunikovala a na veřejných akcích jsme ji viděli jen velmi málo. 

Bývalý starosta Stanislav Vacek nám k této situaci uvedl pouze to, že v novodobé historii města po roce 1989 se ještě nic takového nestalo. Své překvapení vyjádřil v komentářích na sociálních sítích například i zastupitel Petr Kadlec nebo zastupitelka Markéta Čermáková. Více zatím zastupitelé komentovat nechtějí. Z ostatních komentářů však vyplývá, že veřejnost rezignaci současné starostky spíše vítá. 

Co se na dobříšské radnici opravdu stalo, že dochází k takovému převratu?

Proč paní starostka rezignuje právě teď? Jaké osobní důvody za tímto rozhodnutím stojí? Dostane nový kandidát na starostu Pavel Svoboda potřebnou podporu? Uklidní se konečně situace ve vedení města? 

To jsou jen některé otázky, které si lidé začínají klást. Faktem zůstává, že nové vedení města zaznamenává během svého krátkého působení již třetí rezignaci ve svých řadách. Po Ivo Salcmanovi a Jaroslavu Melšovi z pozice radních, tak nyní odchází i sama starostka. Doufejme tedy, že se situace na dobříšské radnici konečně ustálí.

Vše se zřejmě dozvíme až na zasedání Zastupitelstva města Dobříš, které se uskuteční v pondělí 27. ledna 2020.

autor článku: redakce DA (zdroj: www.mestodobris.cz a facebookové stránky)