Dnes je úterý 20. říjen, svátek má Vendelín,
je Mezinárodní den kuchařů.

www.bobcatdobris.cz/

Přijďte říct, jak si představujete novou podobu náměstí Komenského

přidáno: 05. 03. 2020

Vedení města Dobříš zve občany k veřejnému setkání, při kterém představí možnou podobu revitalizace náměstí Komenského. Diskuzi povede nový pan starosta Pavel Svoboda, který doufá v přátelskou atmosféru tohoto večera.

Pozvánka k veřejnému setkání ohledně náměstí Komenského v Dobříši

Vážení spoluobčané,

zveme Vás na veřejné představení záměru celkové revitalizace náměstí Komenského. V souvislosti s plánovanou rekonstrukcí ulice Pražská bude jedinou klidovou zónou v centru města právě toto náměstí. Tento prostor, kde se konají farmářské trhy a kudy proudí denně většina školáků, si podle našeho názoru zaslouží úpravy, které prostor sjednotí a zdůrazní jeho centrální polohu.

Takto zní pozvánka uveřejněná na webu města Dobříš k setkání s veřejností, které se uskuteční už v pondělí 9. března 2020 od 18:00 hod. v hlavním sále Kulturního domu Dobříš. 

Diskuzi povede starosta města Dobříš

Společně s novým starostou Pavlem Svobodou se před veřejnost postaví také 2. místostarosta města Dobříše Tomáš Vokurka. Oba pánové představí současnou studii k prostoru náměstí Komenského, kde by měla vzniknout v první řadě hlavně pěší a klidová zóna. 

"V tuto chvíli máme v rukou studii, která nám říká, jak by mohlo náměstí Komenského vypadat. Dalším krokem je pak projektová dokumentace a finální zadání. Chtěli bychom se s občany v přátelském duchu pobavit o jejich názorech na jeden z nejdůležitějších veřejných prostorů našeho města," říká starosta Pavel Svoboda k setkání, které bude jedno z prvních, kde vystoupí ve své nové funkci. 

K celé problematice bylo svoláno také tzv. pracovní zastupitestvo, kterého se účastnili koaliční i opoziční zastupitelé. 

"Na pracovním jednání zastupitelů, které bylo neveřejné, jsme s kolegy projednávali možné varianty a připomínky k podobě tohoto prostoru. Nyní je tedy čas pro názory občanů. V tuto chvíli není studie konečná a lze ještě v rámci omezených možností dělat nejrůznější úpravy," upřesňuje dále starosta Dobříše informace k pondělnímu setkání.

Při představení studie nebudou přítomni projektanti ani další odborníci. Vedení města nechce projednávat detailní řešení celého projektu, ale pouze vizuální stránku místa a určení správného směru nové podoby místa. 

"Záměrem je vytvořit zde jen klidnou část města, kde se budou moci lidé potkávat bez větších bezpečnostních rizik. K řešení chceme veřejně dát například otázky jako: zda v místě ponechat fontánu, případný možný přesun památníku z 1. světové války nebo podobu a množství zeleně na náměstí Komenského," nastínil nám závěrem starosta Pavel Svoboda, který se těší na setkání s vámi.

autor článku: redakce DA (zdroj: www.mestodobris.cz)